BANM-da Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin hesabat konfransı keçirilib
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Həmkarlar İttifaqı Komitəsini (HİK) növbəti hesabat konfransı keçirilib. Konfransı HİK-in sədri Həbibə Hacıyeva iştirakçıları salamlayaraq açıb və iclasın gündəliyini onların nəzərinə çatdırıb.
İclasda Ali Məktəbin HİK-in 03.03.2015-07.12.2017 dövrü üzrə hesabatı, həmçinin HİK-in Nəzarət Təftiş Komissiyasının eyni dövr üçün hesabatı dinlənilib və hər iki hesabat komitənin mandatları tərəfindən yekdilliklə qəbul olunub. Daha sonra komitənin yeni sədrinin, tərkibinin və yeni Nəzarət Təftiş Komitəsinin seçilməsi müzakirəyə çıxarılaraq qərarlar qəbul olunub.
Komitənin yeni tərkib üzvlərinə bu il Ali Məktəbin tələbələri də daxil edilib. Komitənin yeni sədri isə Ali Məktəbin İnzibati-təsərrüfat işləri üzrə prorektoru Oktay Rzayev seçilib.
Qeyd edək ki, Ali Məktəbdə HİK-in fəaliyyəti 3 mart 2015-ci il tarixində Azərbaycan Neft və Qaz Sənayesi İşçiləri Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin sədri Cahangir Əliyev və BANM-in rektoru Elmar Qasımovun təşəbbüsü əsasında təsis edilib.

Trade Unions reporting and election conference held at BHOS
Baku Higher Oil School (BHOS) held a reporting and election conference of the Trade Union. Opening the gathering, Chairperson of the Trade Union committee Habiba Hajiyeva announced the items of the agenda. Then reports on the BHOS Trade Union activities and on its control review committee’s work from March 3, 2015 to December 7, 2017 were made. The conference participants unanimously approved both reports.
After that, issues related to selecting a new Chairperson and members of BHOS Trade Union committee as well as members of the control review committee were considered. Among others, senior students of the Higher School were also elected members of the Trade Union committee, and BHOS Vice-Rector for Administrative and General Services Affairs Oktay Rzayev was elected the Chairperson.
The Higher School’s Trade Union was established on March 3, 2015 upon an initiative of Head of Azerbaijan Oil and Gas Industry Employees Trade Union Republic Committee Jahangir Aliyev and BHOS Rector Elmar Gasimov.