BANM-də TGT-nin növbəti seçki-hesabat konfransı keçirilib
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) III hesabat-seçki konfransı keçirilib. Konfransda BANM-in mühəndislik faküktəsinin dekanı Zəfər Qurbanov, Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının  (ATGTİ) İcraçı direktoru Nurxan Babayev və Ali Məktəbin tələbələri iştirak ediblər.
Konfransda ötən dövr üzrə sədr olmuş BANM-in “Neft-qaz mühəndisliyi” ixtisası üzrə təhsil alan V kurs tələbəsi Şəmsi Musayev hesabat çıxışını təqdim edib və hesabatı tələbələr tərəfindən qəbul olunub. Çıxışının sonunda eks-sədr yeni seçiləcək heyətə uğurlar diləyib.
Sədrliyə namizəd olan BANM-in "Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi" ixtisası üzrə təhsil alan III kurs tələbəsi Elvin Həsənli və “Kimya mühəndisliyi” ixtisası üzrə təhsil alan III kurs tələbəsi Kənan Sadıqov çıxış edərək öz platformalarını təqdim ediblər.
Qapalı səsvermə nəticəsində say komissiyasının təqdim etdiyi nəticələrə görə 366 tələbənin iştirak etdiyi səsvermədə 58% səs çoxluğu ilə Kənan Sadıqov növbəti dövr üçün BANM TGT-nın sədri seçilib.
Ali Məktəbin rəhbərliyi adından Kənan Sadıqovu  təbrik edir, ona və komandasına işlərində uğurlar arzulayırıq.

Report-Election conference of Student Senate of BHOS
Third Report-Election conference of Student Senate took place at Baku Higher Oil School (BHOS). It was attended by Dean of Engineering Faculty Zafar Gurbanov, Executive Director of Azerbaijan Student Youth OrganizationsUnion Nurkhan Babayev and Higher School students.
Chairman of the Senate, fifth-year Petroleum Engineering student Shamsi Musayev presented a report on the work completed within accounting reference period, which was approved by the conference delegates. He also wished new leadership of the Student Senate success in their future work.
Third-year Process Automation Engineering student Elvin Hasanly and third-year Chemical Engineering student Kenan Sadigov presented their election programs. Upon the results of a secret ballot announced by the counting commission of the conference, Kenan Sadigov was elected a new Chairman of the Student Senate of the Higher School by a majority vote: more than 58 percent out of 366 conference delegates voted for him.