Elmar Qasımov MİR TV-ni təltif etdi
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov “Mir” Dövlətlərarası Teleradio Şirkətinin (DTRŞ) Azərbaycan Respublikasındakı Milli nümayəndəliyinin direktoru İlqar Paşazadə və baş redaktor Nərmin Abbasova ilə görüşüb.
Görüş zamanı Elmar Qasımov qonaqları salamlayaraq onları BANM-də görməyinə şad olduğunu bildirib. Rektor görüş  zamanı «MİR» DTRŞ-nin Azərbaycanın MDB informasiya məkanında layiqincə təmsil olunmasında rolundan danışıb və qeyd edib ki, Azərbaycanın bütün istiqamətlərdə fəaliyyətinin gündəlik 140 milyona yaxın izləyicisi olan  “MİR”, “MİR-24” və “MİR-HD” kanallarında yayımlanması ölkəmiz üçün böyük uğurdur.
Görüş zamanı E.Qasımov “MİR” DTRŞ-nin fəaliyyətilə yaxından tanış olub və bu il şirkətin 25 illiyi münasibətilə direktor İlqar Paşazadə başda olmaqla onun bütün kollektivini təbrik edib. Rektor eyni zamanda BANM-in tədbirlərinin mediada işıqlandırılmasında verdiyi töhfələrə görə, əməkdar jurnalist İlqar Paşazadəni və bu istiqamətdə hər zaman böyük həvəslə çalışan baş redaktor Nərmin Abbasovanı  Bakı Ali Neft Məktəbinin Fəxri fərmanı ilə təltif edib.
«Mir» DTRŞ-nin Azərbaycan Respublikasındakı Milli nümayəndəliyinin direktoru İlqar Paşazadə Elmar Qasımova bu cür diqqət və dəstəyinə görə öz təşəkkürünü bildirib və  BANM-lə əməkdaşlığa hər zaman böyük önəm verildiyini qeyd edib.

Elmar Gasimov presented awards to National representation of MIR Interstate Broadcasting Company
Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) Elmar Gasimov met with Director of National Representative Office of “MIR” Interstate Broadcasting Company in Azerbaijan, Honored Journalist Ilgar Pashazadeh and Editor-in-Chief Narmin Abbasova. Having welcomed the guests, Elmar Gasimov spoke about the role, which the national office plays in providing objective information about Azerbaijan to the audience in the Commonwealth of Independent States. He emphasized that journalists of the branch office of the “MIR” Interstate Broadcasting Company in Azerbaijan carry out successful activities on highlighting political, social, economic and cultural life of the country via “MIR”, “MIR 24” and “MIR HD” TV channels, which are watched by more than 140 million people daily.
Rector Elmar Gasimov expressed his congratulations to Ilgar Pashazadeh and all staff members of the Azerbaijan national representation on the 25th anniversary of the “MIR” Interstate Broadcasting Company. In appreciation of the company services including activities on coverage of the Higher School work, success and events, he presented Certificates of Appreciation to the Director of Azerbaijani Office Ilgar Pashazadeh and Editor-in-Chief Narmin Abbasova. Ilgar Pashazadeh extended his gratitude to the rector for his kind attention and emphasized that the national representation of the “MIR” company attaches great importance to cooperation with BHOS.