BANM-in müəllimlərinə Təhsil Nazirliyinin təşəkkür məktubu ünvanlanıb
Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirinin müavini Ceyhun Bayramov Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) “Neft-qaz mühəndisliyi” kafedrasının professoru Siyavuş Azakova, “Kimya mühəndisliyi” kafedrasının baş müəllimi Sevda Zərgərovaya, “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” kafedrasının baş müəllimi Abbas Əliliyə və Keyfiyyətin Təminatı Şöbəsinin rəisi Samirə Musayevaya təşəkkür məktubu ünvanlayıb.
Məktubda deyilir: “Bildiyiniz kimi hökumətlərarası müqavilələr əsasında xarici ölkələrin Azərbaycan tərəfi üçün ayırdığı kvota hesabına xaricdə təhsil məqsədilə hər il Təhsil Nazirliyi tərəfindən bir neçə müsabiqə həyata keçirilir. Bu qəbildən olan müsabiqələrin həyata keçirilməsində Təhsil Nazirliyinin əsas vəzifə və funksiyası ayrılmış kvota hesabına xaricə təhsil üçün namizədliklərin təqdim olunması şəffaf və ədalətli şəkildə təşkil etməkdir. Cari ildə bu qəbildən olan müsabiqələrə müraciət etmiş ərizəçilərlə sizin də daxil olduğunuz müxtəlif dövlət qurumları və ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələrindən ibarət komissiya tərəfindən fərdi müsahibələr keçirilmişdir”.
Məktubda həmçinin qeyd edilib ki, bu amil seçim prosesinin şəffaf aparılmasına və daha layiqli namizədlərin seçilməsinə əlverişli zəmin yaradılıb. Məktubda bildirilir ki, müsahibələrin aparılmasında yaxında iştirak etdiyinə görə Təhsil Nazirliyi adından BANM-in müəllimlərinə dərin təşəkkürümüzü bildirir və gələcəkdə onlarla ikitərəfli əməkdaşlığı davam etdirəcəyini ümid edib.

Letter of appreciation from Ministry of Education to BHOS
Deputy Minister of Education of the Azerbaijan Republic Jeykhun Bayramov sent a letter of appreciation to teachers and staff members of Baku Higher Oil School (BHOS) including professor of Petroleum Engineering department Siyavush Azakov, senior lecturer of Chemical Engineering department Sevda Zergerova, senior instructor of Process Automation Engineering department Abbas Alili and Head of Quality Assurance department Samira Musayeva.
The letter says, “As you know, the Ministry of Education conducts several competitions every year to arrange education of Azerbaijani students abroad on the basis of intergovernmental agreements with a number of foreign states and in accordance with a quota issued to our country. The main objective of the Ministry during these competitions is to ensure their objectivity and fair selection of the candidates for the study abroad. This year the candidates were interviewed by commissions, which included you and other representatives of national higher educational institutions and state organizations.”
As the letter says, such an approach creates favorable conditions for just and transparent selection of the best candidates. On behalf of the Ministry of Education Jeykhun Bayramov extends his sincere gratitude to teachers and staff members of the Baku Higher Oil School for their participation in the commissions’ work and expresses his hope that the bilateral cooperation between the Ministry and BHOS will successfully continue.