Bakı Ali Neft Məktəbinin yeni kampusunda ilk iclas
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) yeni açılmış şəhərciyinin amfiteatrında ilk iclası keçirilib. İclasda BANM-in rəhbərliyi, professor-müəllim heyəti və əməkdaşları iştirak ediblər.
Tədbir Azərbaycan Respublikasının prezidenti İlham Əliyevin iştirakı ilə 1 may 2017-ci il tarixində keçirilən BANM-in yeni kampusunun açılışına həsr olunmuş video-çarxın nümayişi ilə başlayıb.
İclasda çıxış edən Ali Məktəbin rektoru Elmar Qasımov BANM-in kollektivini yeni kampusun açılışı münasibəti ilə bir daha təbrik edərək onlara müvəffəqiyyətlər arzulayıb.
“Ali Məktəbin şəhərciyinin açılışı bizim üçün böyük uğurdur. Bu şəhərcik yüksək standartlar səviyyəsində, dünyanın tanınmış universitetlərinin təcrübəsinə əsaslanaraq ən son texnoloji nailiyyətlərlə inşa olunub. Öz adımdan BANM-ə dəstəyinə və olduqca qısa zamanda bu cür möhtəşəm binanın inşasına görə SOCAR-ın rəhbərliyinə dərin minnətdarlığımı bildirirəm”, - Elmar Qasımov dedi.
Rektor qeyd etdi ki, Azərbaycan Respublikasının prezidenti İlham Əliyev tərəfindən qarşımıza qoyulan vəzifələr “Biz neft kapitalını insan kapitalına çevirməliyik” devizi altında artıq həyata keçirilir. İclasda həmçinin bildirilib ki, yaxın gələcəkdə BANM-də bir neçə yeni ixtisasın açılması planlaşdırılıb.
Daha sonra BANM-in İnzibati-təsərrüfat işləri üzrə prorektoru Oktay Rzayev Ali Məktəbin şəhərciyinə həsr olunmuş təqdimatla çıxış etdi.
BANM-in Mühəndislik fakültəsinin dekanı Zəfər Qurbanov və Kimya Mühəndisliyi kafedrasının professoru, Dövlət Sərhəd Xidməti hərbi hospitalının baş həkimi Kənan Yusif-Zadə BANM-in professor-müəllim heyətini yeni kampusun açılışı münasibətilə təbrik edərək, ali məktəbin çox qısa müddət ərzində böyük uğurlara imza atmasından söz açdılar. İclasda çıxış edənlər  BANM-nin perspektivlərindən danışarkən qeyd ediblər ki, Ali Məktəb yaxın gələcəkdə regionun ən nüfuzlu ali təhsil ocaqlarına çevriləcək.

First staff meeting was held at a new campus of Baku Higher Oil School (BHOS). The meeting gathered BHOS management, teachers, professors and staff members. At the beginning, a TV spot on the campus opening ceremony with participation of the President of the Azerbaijan Republic Ilham Aliyev on May 1, 2017.
Speaking at the meeting, the BHOS Rector Elmar Gasimov congratulated all staff members on the opening of the new campus and wished them every success in their work in the new premises. “Opening of the new campus is a great achievement for us. This educational complex is built in accordance with highest international standards, with the use of advanced technologies and on the basis of experience of the most worldwide known universities. I express my gratitude to SOCAR management for their support and assistance in creating such a beautiful and modern campus in a short time,” he said. Elmar Gasimov also informed about plans to open new faculties at BHOS and increase number of foreign students admitted to the Higher School.
BHOS Vice-Rector for Administrative and General Services Affairs Oktay Rzayev made a presentation on the new campus’ structure, facilities and conditions. Dean of Engineering Department Zafar Gurbanov and professor of the Higher School’s Chemical Engineering Faculty, Head of Military Hospital of State Border of the Azerbaijan Republic Kanan Yusif-zada congratulated their colleagues on the new campus opening and told about remarkable achievements attained by BHOS. Speaking about prospects of the Higher School development, they expressed confidence that the Baku Higher Oil School would soon become the best university in the region.