BANM-in əməkdaşları Yunanıstanın Pirey Tətbiqi Elmlər Universitetində
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin rəisi Könül Məhərrəmova və Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi kafedrasının dosenti Leyla Muradxanlı 11-17 dekabr 2016-cı il tarixlərində Yunanıstanın Pirey Tətbiqi Elmlər Universiteti (PUAS) ilə Erasmus + proqramı üzrə yaradılmış əməkdaşlıq çərçivəsində Afinada səfərdə olmuşlar. Səfər çərçivəsində universitetlərarası tanışlıq görüşləri keçirilmiş, birgə əməkdaşlığın gələcək inkişaf istiqamətləri, tələbə və professor-müəllim heyətinin mübadiləsi ilə bağlı məsələlər müzakirə olunmuşdur. PUAS -ən tələbələri və professor müəllim heyəti üçün Azərbaycan və BANM haqqında təqdimat təşkil olunmuşdur. Laboratoriya və elmi-tədqiqat istiqamətləri ilə tanış olan əməkdaşlarımız, həmçinin müxtəlif elm sahələrində də əməkdaşlıq imkanlarını nəzərdən keçirmişlər.
Xatırladaq ki, Erasmus + proqramı Avropa İttifaqının bir sıra istiqamətlərlə yanaşı ali təhsil istiqamətini də nəzərdə tutan genişmiqyaslı proqramdır. Proqram çərçivəsində 2016-cı ildə BANM ilə Pİrey Tətbiqi Elmlər Universiteti arasında mübadilələri nəzərdə tutan əməkdaşlıq haqqında müqavilə imzalanmışdır.

Representatives of Baku Higher Oil School (BHOS), Head of International Relations Department Konul Meherremova and Associate Professor of the Process Automation Engineering Department Leyla Muradkhanli visited Piraeus Technology University (PUAS) in Athens (Greece) from December 11-17, 2016. During the visit to PUAS, with which the Higher School established cooperation in the framework of Erasmus+ program, BHOS’ staff members conducted introductory meetings with the university representatives. At the meetings, ways of enhancing bilateral cooperation in various fields of science and issues of student and teacher exchange programs were discussed. Guests from the Baku Higher Oil School made a presentation about BHOS and Azerbaijan for the PUAS students and academic teaching staff. Within the visit, they also saw the university laboratories and learned about PUAS’ scientific and research activities.
The Erasmus+ is developed on the basis of Erasmus, a European Union student exchange program. It is the new program combining all the EU's current schemes for education, training, youth and sport. This year, BHOS signed a cooperation agreement with Piraeus Technology University within the Erasmus+ program aimed at developing bilateral exchange programs.