BANM-in tələbələri SOCARın yay məktəbi layihəsində uğurla iştirak ediblər
21-28 avqust tarixlərində SOCAR-ın İnsan Resursları Departmanentinin təşkilatçılığı ilə Bakının "Ramada" otelində "SOCAR yay məktəbi 2016" layihəsi keçirilib. Ümumilikdə layihəyə 702 müraciət olunub, onlardan 517 nəfər imtahan mərhələsinə buraxılıb. İmtahan mərhələsindən 89 nəfər müsahibə mərhələsinə vəsiqə qazanıb. Onlardan yalnız 30 nəfəri uğurla "SOCAR yay məktəbi 2016" layihəsində iştirak hüququ əldə edib. Layihədə iştirak hüququ əldə edənlərdən 12 nəfəri SOCAR-ın əməkdaşı, digər 18-i isə müxtəlif universitetləri təmsil edən tələbələr olublar.
Bakı Ali Neft Məktəbinin 4 tələbəsi layihədə iştirak edib. Kimya mühəndisliyi ixtisası üzrə 2-ci kursda təhsil alan Nərmin Baxışova "Cyclohexane" komandasının heyətində 1-ci, həmin ixtisasın 3-cü kursunda təhsil alan Heydər Nəcəfov "Breaking Brains" komandasının heyətində 2-ci, Neft-qaz mühəndisliyi ixtisası üzrə 2-ci kursda təhsil alan Oruc Əlimərdanlı "6S" komandasının heyətində 3-cü və eyni ixtisasın 3-cü kursunda təhsil alan Arif Sadıqlı "Genius Engineers" komandasının heyətində 4-cü yerin sahibi olublar. Bundan başqa, Oruc Əlimərdanlı layihənin ən fəal 4 üzvündən biri adına da layiq görülüb.
Layihə çərçivəsində iştirakçılar neft və qaz sənayesinə aid müxtəlif təqdimatlar dinləyiblər, "SOCAR"ın 1-ci vitse-prezidenti Xoşbəxt Yusifzadə və digər vitse-prezidentlərlə görüşmək şansı əldə ediblər. Layihə müddətində iştirakçılar müxtəlif komanda oyunları, intellektual yarışlar, talant-şouda iştirak ediblər və spesifik mövzularda təqdimatların təqdim olunmasında qrup olaraq çalışıblar. Bundan başqa, iştirakçıların Sumqayıt şəhərində yerləşən Sumqayıt tarix muzeyinə, "Azərikimya" İstehsalat Birliyinə və Bakının Qala kəndində yerləşən "Ekopark"a ekskursiyası təşkil edilib.

August 21-28 SOCAR human resources department organized SOCAR Summer School project 2016 at Ramada Hotel in Baku. In general, 702 applications were submitted to join the project, of them 517 gained access to the test. Following the test 89 people got the right to join competition. Out of this number, only 30 ones successfully became entitled to participate in SOCAR Summer School 2016 project. Amongst them there were 12 SOCAR representatives and the rest 18 ones were the students representing various universities. Four students of Baku Higher Oil School (BHOS) were also amongst participants of the said project. Narmin Bakhishova, second year student studying in chemical engineering program as a member of ‘Cyclohexane’ team became the winner, Haydar Najafov, third year student studying in the same programme and representing ‘Breaking Brains’ team became the runner-up, Oruj Alimardanli, second year student studying in petroleum engineering programme as a member of ‘6S’ team became the third and Arif Sadigli, third year student studying in the same programme and representing ‘Genius Engineers’ team finished the competition at fourth position. In addition Oruj Alimardanli was awarded as one of four most active participants of the project.
In frames of the project participants had a chance to attend various presentations relating to petroleum sphere and meet SOCAR first vice president Khoshbekht Yusifzade and other vice presidents. In the course of the project participants were involved in various team activities, intellectual competitions, talent shows and presentation of specific topics within their groups. In addition, participants visited Sumgayit history museum, ‘Azerkimya’ production union and ‘Eco Park’ situated in Qala village near Baku.