Bakı Ali Neft Məktəbində yubilyarların mükafatlandırılması mərasimi keçirilib
İyun ayının 21-də BANM-in konfrans zalında idarəetməni və tədrisi həyata keçirən struktur bölmələrinin işçilərinin iştirakı ilə təntənəli 50 illik yubileyləri qeyd edilən əməkdaşların mükafatlandırılma mərasimi keçirilib.
Mərasimi açan rektor Elmar Qasımov bu cür tədbirlərin artıq ənənəvi hal aldığını qeyd edib, əməkdaşlara göstərilən diqqət və qayğının kollektivdə işgüzar,sağlam və mehriban münasibətlərin yaranmasına xidmət etdiyini vurğulayıb.
Daha sonra rektor Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi kafedrasının dosenti, texnika elmləri namizədi Nailə Allahverdiyevanın həyat və fəaliyyəti haqqında danışıb.O, dosent N.Allahverdiyevanın Azərbaycan Neft və Kimya İnstitutunu “Tətbiqi riyaziyyat” ixtisası üzrə fərqlənmə diplomu ilə bitirdiyini, daha sonra orada aspiranturada təhsil aldığını,namizədlik dissertasiyası müdafiə etdikdən sonra 1988-2012-ci illərdə orada pedaqoji fəaliyyətdə olduğunu qeyd edib, 2012-ci ildən etibarən ilk müəllimlərin sırasında Bakı Ali Neft Məktəbində işləməyə başladığını və 4 il ərzində informatika yönümlü fənlərin yüksək elmi-metodiki səviyyədə tədris etdiyini, bu fənlərin mənimsənilməsində tələbələrin uğurlar əldə etdiyini, Nailə xanımın həm də doktorluq dissertasiyası üzərində işlədiyini vurğulayıb.
Rektor dosent Nailə Allahverdiyevanın səmərəli pedaqoji fəaliyyətinə görə və 50 illik yubileyi münasibətilə SOCAR-ın Fəxri Fərmanına və pul mükafatına, Bakı Ali Neft Məktəbinin Fəxri Fərmanına layiq görüldüyünü bildirib, bu mükafatları , yubilyara ünvanlanmış təşəkkürnaməni və gül dəstəsini Nailə Allahverdiyevaya təqdim edib.
Rektor Bakı Ali Neft Məktəbinin əməyin mühafizəsi, təhlükəsizlik texnikası və ekologiya üzrə mühəndisi Xanım Ağasiyeva haqqında məlumat verərək bildirib ki, o, SOCAR-da uzun müddət müxtəlif strukturlarda, 2012-ci ildən isə Bakı Ali Neft Məktəbində səmərəli fəaliyyət göstərdiyini qeyd edib,onu işgüzar,əməksevər və intizamlı işçi kimi xarakterizə edib, onun səmərəli fəaliyyətinə görə və 50 illik yubileyi münasibətilə SOCAR-ın Fəxri Fərmanına və pul mükafatına, BANM-in Fəxri Fərmanına layiq görüldüyünü elan edib, mükafatları və gül dəstəsini Xanım Ağasıyevaya təqdim edib.
Yubilyarlar Nailə Allahverdiyeva və Xanım Ağasiyeva onların fəaliyyətinə verilən yüksək qiymətə, göstərilən diqqət və qayğıya görə SOCAR-ın prezidenti Rövnəq Abdullayevə, BANM-in rektoru Elmar Qasımova və Ali Məktəbin kollektivinə dərin minnətdarlıq hisslərini bildiriblər.

Anniversary award ceremony held at BHOS
The award ceremony of two representatives of Baku Higher Oil School (BHOS) who celebrated their 50 year anniversary was held June 21, 2016 at BHOS conference hall gathering representatives of management and education sections.
Opening the ceremony BHOS Rector Elmar Gasimov underlined that such kind of events, which served to demonstrate care and attention directed to BHOS employees as well as ensuring friendly atmosphere at the higher school, had turned to be traditional ones.
BHOS Rector talked about activities of Naila Allahverdiyeva, associate professor of BHOS process automation engineering department, having PhD in technical sciences. Rector said that Naila Allahverdiyeva graduated Institute of Oil and Chemistry of Azerbaijan Republic (presently ASOA) with distinction in applied math specialization. Then she continued her education on post-graduate studies level. After defending PhD thesis Naila Allahverdiyeva was involved in teaching activities at the same institute between 1988-2012. Since 2012 Naila Allahverdiya has been working for BHOS. Following BHOS Rector during 4 year activity at the higher school Mrs. Allahverdiyeva’s high teaching level on informatics related courses greatly contributed in students’ success in acquiring knowledge. BHOS rector also stressed that Mrs. Allahverdiyeva was working on her doctorate thesis.
Having specially pointed out that Associate Professor Naila Allahverdiyeva was awarded SOCAR Honorary Diploma, monetary reward and BHOS Honorary Diploma for fruitful teaching activity and her 50 year anniversary, he presented mentioned awards as well as bunch of flowers to Mrs. Allahverdiyeva.
While giving information about BHOS Labor Protection, Security Techniques and Ecology Engineer Khanim Agasiyeva, Elmar Gasimov characterized her as industrious, disciplined employee. He announced that Mrs. Agasiyeva was awarded SOCAR Honorary Diploma, monetary reward and BHOS Honorary Diploma for her fruitful activity and 50 year anniversary. BHOS Rector presented mentioned awards and bunch of flowers to Mrs. Agasiyeva.
Mrs. Naila Allahverdiyeva and Mrs. Khanim Agasiyeva highly appreciated SOCAR President Rovnag Abdullayev, BHOS Rector Elmar Gasimov and BHOS staff members for highly valuing their activities.