BANM HİK-in sədri beynəlxalq seminarda iştirak edib
Neft və Qaz Sənayesi İşçiləri Həmkarlar  İttifaqı Respublika Komitəsinin Gənclər Şurasının sədri, Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Həmkarlar İttifaqı  Komitəsinin sədri, Tələbələrlə iş şöbəsinin rəisi Həbibə Sadıqlı 15-19 may 2016-cı il tarixlərində Gürcüstanın Tiflis şəhərində Pan Avropa Regional Şurasının “Qlobal Təşkilatlanma Akademiyası” layihəsi çərçivəsində həmkarlar ittifaqlarının gənc fəalları üçün təşkil olunan “Həmkarlar İttifaqlarında gənclərin təşkilatlanması” adlı beynəlxalq seminarda iştirak edib.
Seminarda iştirakçılara liderlik keyfiyyətləri, əmək şəraitinin təkmilləşməsi, peşəkarlıq meyarları, təşkilatçılıqda müasir metodika, həmkarlar ittifaqlarında gənclərin təşkilatlanması və digər istiqamətlər barədə geniş məlumat verilib.
Seminar çərçivəsində bir sıra görüşlər və müxtəlif müəssisələrə səfərlər təşkil edilib. Ümumilikdə seminarda 15-dən çox ölkədən 25 nəfərə yaxın  nümayəndə iştirak edib

Chair of the Youth Board of the Republican Committee of Petroleum Industry Workers’ Trade Union, Chair of the Trade Union of Baku Higher Oil School (BHOS), head of BHOS students’ affairs department Habiba Sadigli attended the international conference on ‘Youth Organization within Trade Union’ organized in frame of ‘Global Organizational Academy’ project for young active members of the trade unions by Pan-European Regional Board, held 15-19 May, 2016, Tbilisi, Georgia.
Participants of the event were informed about leadership skills, improvement of working conditions, criteria of professionalism, contemporary methods in organization, youth organization within trade unions etc. A number of meetings and visits were also organized in frames of the workshop. In general, around 25 representatives from 15 countries participated at the workshop.