BANM-in tələbəsi beynəlxalq sosial layihədə iştirak edib
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisası üzrə təhsil alan Məmməd Cəbrayılov 22-30 aprel tarixlərində İspaniyanın Qranada şəhərində “Erasmus+” proqramının dəstəyi ilə keçirilən “Stop and prevent violence against the women” adlı sosial layihədə iştirak edib. Layihə zamanı BANM-in tələbəsi digər təmsilçilərlə birgə bir həftə boyunca dünyanın müxtəlif ölkələrindən olan, irqindən və dinindən asılı olmayaraq düşərgəyə sığınmış insanlarla bir yerdə yaşayıb.
Qeyd edək ki, “Fundación Escuela de Solidaridad” adlı sosial qurum tərəfindən reallaşan layihənin əsas məqsədi ailədaxili şiddət, maddi sıxıntı, yaşayış yeri və s. kimi sosial problemlərdən əziyyət çəkən insanları, xüsusən də uşaqlı qadınları sığınacaqla təmin etməkdir. Layihədə Azərbaycan, Belarus, Bosniya və Hersoqavina, Bolqarıstan, Fransa, Gürcüstan, İtaliya, İspaniya və İngiltərənin müxtəlif təşkilatlarından, digər qurumlardan təxminən 30-a yaxın təmsilçi qatılıb. Ailədaxili şiddətdən əziyyət çəkmiş qadınlara maddi və mənəvi dəstək olan sığınacaqda keçirilən layihənin əsas məqsədi qadınlara qarşı zorakılıq mövzusunda diskussiyalar, təqdimatlar və digər sosial fəaliyyətləri daha da aktuallaşdırmaq və təmsilçılərin diqqətini bu mövzuya çəkməkdir.

BHOS student studying in process automation engineering programme Mammad Jabrayilov participated at “Stop and prevent violence against the women” social project held on 22-30 April, 2016, in Spanish Granada with the support of Erasmus+ programme.
During the event dedicated to project BHOS student together with the representatives of diverse countries lived a camp life together with the other people despite of their racial, national and religious belonging. It should be stated that the project realized by “Fundación Escuela de Solidaridad” social group mainly aimed at providing shelter for people especially women and children suffering from family violence, financial hardship, hardship connected with finding shelter and other social problems. The event gathered more than 30 people representing various organizations and groups from Azerbaijan, Belarus, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, France, Georgia, Italy, Spain and UK. The main goal of the projects realized at the camp and directed to women suffering from family violence was to conduct discussions on the topic of violence, making presentations on the issue in question, highly spotlighting social activities drawing attention of the participants to the problem.