Bakı Ali Neft Məktəbində 8 mart-Beynəlxalq qadınlar günü qeyd olunub
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) 8 mart-Beynəlxalq qadınlar gününə həsr olunmuş tədbir keçirilib. Tədbirdə Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov, BANM-in professor-müəllim heyəti və tələbələri, həmçinin Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin (ADMİU) tələbələri iştirak ediblər.
Tədbiri açan Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov Ali Məktəbdə çalışan xanımların timsalında bütün Azərbaycan xanımlarını 8 mart-Beynəlxalq qadınlar günü münasibəti ilə ürəkdən təbrik edərək, hər birinə bahar əhval-ruhiyyəsi, xoşbəxt və firavan həyat, ailə səadəti, bütün işlərində uğurlar arzu edib. O, Azərbaycan qadınlarının cəmiyyətdəki rolundan, mövqeyindən söz açaraq, onların həm mərd və cəsarətli, həm də qayğıkeş ana olaraq öz ailəsi üçün hər zaman dayaq və dəstək olduqlarını deyib. Elmar Qasımov BANM-in kollektivinin bütün xanım üzvlərini, o cümlədən tələbə qızları bir daha təbrik edərək, onlara dəyərli hədiyyələr təqdim edib.
Tədbir musiqili konsert proqramı ilə davam edib. Musiqili proqramda Azərbaycanın xalq artisti, professor Zamiq Əliyevin rəhbərlik etdiyi xalq-çalğı ansamblının müşayiəti ilə ADMİU-nun tələbələrinin ifasında Azərbaycan xalq və estrada mahnıları, muğam dəsgahları dinləyicilərin zövqünü oxşayıb. Həmçinin ADMİU-nin tələbələri tədbir iştirakçılarına Azərbaycanın xalq rəqslərini, BANM-in “Musiqi klubunun” üzvləri isə öz ifalarında müxtəlif musiqili kompozisiyalar təqdim ediblər.
8 mart-Beynəlxalq qadınlar gününə həsr olunmuş konsert proqramı tədbir iştirakçıları tərəfindən böyük maraqla və atəşli alqışlarla qarşılanıb.

March 8, the International Womens Day Celebrated at BHOS
The event dedicated to March 8, the International Women’s Day was held at BHOS. It gathered BHOS rector Elmar Gasimov, BHOS lecturers and students, students of Azerbaijan State University of Culture and Art.
Opening the event BHOS rector Elmar Gasimov congratulated women staff members of BHOS on the occasion of March 8, the International Women’s Day extending his very best wishes of happiness, robust health and every success. He particularly focused on the role of Azerbaijani women in society, stressing that they possessed such qualities as courage and as mothers who always supported their family members they had always been thoughtful. One more time congratulating all women staff members including students BHOS rector handed them the gifts.
The event proceeded with the concert during which folk music group headed by Professor Zamiq Aliyev involving the students of Azerbaijan State University of Culture and Art performed folk, pop songs and traditional Azerbaijani mugam. Members of BHOS ‘Music Club’ also grasped attention of the audience with their unforgettable performances.