Bakı Ali Neft Məktəbində valideynlərlə görüş keçirildi
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) “Neft-qaz mühəndisliyi” ixtisası üzrə təhsil alan I kurs tələbələrinin valideynləri ilə görüş keçirildi. Görüşdə BANM-in Tədris, elm və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, professor Ramiz Hümbətov tələbələrin valideynlərini Ali Məktəbin rektoru, coğrafiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Elmar Qasımovun adından salamladı. Prorektor Ramiz Hümbətov bildirdi ki, BANM-də müntəzəm olaraq tələbələr və onların valideynləri ilə görüşlər keçirilir. Burada əsas məqsəd qarşılıqlı fikir mübadiləsi aparmaq, bir sıra məsələləri müzakirə etmək, xüsusilə birinci kursda təhsil alan tələbələrin Ali Məktəbə uyğunlaşması mərhələsində onlara dəstək olmaqdır. Tələbələrin və onların valideynlərinin BANM-dəki təhsil, tədrisin keyfiyyəti ilə bağlı fikirlərini, tələbələrin sosial mühitə uyğunlaşması ilə bağlı çətinliklərini öyrənmək, onlarla daha yaxından ünsiyyət qurmaq üçün həyata keçirilir. Ramiz Hümbətov Ali Məktəbdə tələbələr üçün yaradılan şəraitdən söz açaraq, burada təhsilin, o cümlədən təlim-tərbiyə işlərinin yüksək səviyyədə olduğunu dedi. Prorektor tələbələrin sosiallaşması üçün keçirilən tədbirlərdən, Ali Məktəbin rektoru və rəhbərliyi tərəfindən tələbələrə göstərilən diqqətdən, eyni zamanda işçi heyəti və müəllimlərin tələbələrə qayğısından söz açdı. O, tədrisin təşkli, imtahanların keçirilməsi ilə bağlı danışaraq Ali Məktəbdə həm yüksək səviyyəli, peşəkar mütəxəssislərin, həm də dövlətçilik və vətənpərvərlik, öz ölkəsinə, xalqına hörmət ruhunda vətəndaşların hazırlandığını dedi.
BANM-in Ümumi işlər üzrə prorektoru Rəşad Həsənov, Tələbələrlə iş şöbəsinin rəisi Həbibə Sadıqlı öz növbəsində, tələbələrin ictimai aktivliyindən söz açaraq onların Ali Məktəb tərəfindən həyata keçirilən layihələrdə iştirakının əhəmiyyətindən danışdılar.
Görüşdə İngilis dili və humanitar fənlər mərkəzinin müdirti Kəklik Gözəlova və mərkəzin müəllimləri, "Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi" kafedrasının müdiri Manafəddin Namazov və kafedranın müəllimləri, həmçinin Rəhbərlik yanında aparatda psixoloq Zərinə Əliyeva BANM-də tədris, təlim-tərbiyə, tələbələrin sosial həyata uyğunlaşması ilə bağlı fikirlərini bildirdilər və valideynlərə tövsiyələrini verdilər. Onları maraqlandıran suallar cavablandırıldı, fikir mübadiləsi aparıldı.
Görüşün sonunda valideynlər öz fikirlərini bildirərək Ali Məktəbdə yaradılan şəraitə və mühitə görə BANM-in rəhbərliyinə təşəkkürlərini bildirdilər.

BHOS hosts meeting with parents
The meeting with the parents of students studying in BHOS petroleum engineering programme was held at BHOS. BHOS vice rector for Training, Science and International Relations Ramiz Humbatov welcomed parents on behalf of BHOS rector Elmar Gasimov. Vice rector Ramiz Humbatov said that BHOS systematically held meetings with students and their parents. The main goal of such meetings is to carry out view exchange, discuss a number of issues especially assistance for first year students to get accustomed to the system of the higher school. One more goal of the meeting was to learn opinion of students and parents concerning education at BHOS, quality of education, the challenges faced by students while adapting to the new environment, providing closer communication with the students. Speaking about conditions created for students at BHOS, Ramiz Humbatov stressed that education and training related works were carried out at high level at BHOS. Vice rector particularly emphasized the events organized for students’ socialization and care and attention manifested by BHOS rector, management and all staff towards students. Touching upon organization of education and examinations vice rector pointed out that BHOS endeavored to educate highly qualified specialists at the same time fostering the spirit of patriotism in students.
In turn talking about students’ social life BHOS vice rector for General Affairs Rashad Hasanov, head of BHOS student affairs department Habiba Sadigli, focused on the significance of students’ involvement in projects realized by BHOS.
Head of BHOS English language and HD center Keklik Gozalova, lecturers of the center, head of BHOS Process Automation Engineering Manafaddin Namazov, psychologist Zarina Aliyeva talked about education, training, students’ adaptation to social life and gave their advices to parents.
The meeting proceeded by question and answers session. In conclusion parents extended their gratitude to BHOS management for organizing such meeting.