Tacikistanın Azərbaycandakı səfiri Bakı Ali Neft Məktəbində
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov Tacikistanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri İlxom Abduraxmon ilə görüşüb.
Görüş zamanı rektor səfirə BANM haqqında ətraflı məlumat verərək bildirib ki, BANM-də müasir və innovativ tədris sistemi tətbiq olunur, tədris prosesi sənaye ilə sıx əməkdaşlıq əsasında qurulub, tələbələrin yüksəksəviyyəli mütəxəssis kimi formalaşmasına xüsusi diqqət yetirilir.
Rektor BANM-də 25 ölkədən tələbələrin təhsil aldığını və yerli tələbələrlə yanaşı, xarici tələbələr üçün də ali təhsil müəssisəsində geniş imkanlar yaradıldığı qeyd edib.
Görüşdə tacikistanlı tələbələrin Bakı Ali Neft Məktəbində təhsil almaq imkanı, tələbə mübadiləsi və digər əməkdaşlıq istiqamətləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Səfir İlxom Abduraxmon isə Bakı Ali Neft Məktəbində yaradılan müasir tədris şəraitini və tələbələr üçün təqdim olunan imkanları yüksək qiymətləndirərək, təhsil sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıb.

Ambassador of Tajikistan to Azerbaijan visits Baku Higher Oil School
Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) Elmar Gasimov met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Tajikistan to Azerbaijan Ilhom Abdurahmon.
During the meeting, Elmar Gasimov provided the Ambassador with detailed information about BHOS. The Rector particularly noted that “Baku Higher Oil School employs a modern and innovative education system, the educational process is based on close cooperation with industry, and special attention is paid to training students as highly qualified specialists.” He also noted that “students from 25 countries study at BHOS, which offers ample opportunities for both local and foreign students.”
The meeting discussed the possibilities of educating Tajik students at Baku Higher Oil School, implementing student exchange programs, and other cooperation issues.
Ambassador Ilhom Abdurahmon highly praised the modern educational conditions created at Baku Higher Oil School and the opportunities provided for students. He emphasized the importance of expanding cooperation in the field of education.