Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin (THİK) hesabat-seçki konfransı keçirilib. Konfransda BANM-in rektoru Elmar Qasımov, Ümumi işlər üzrə prorektor Rəşad Həsənov, BANM HİK sədri, Tələbələrlə iş şöbəsinin rəisi Həbibə Sadıqlı və tələbələr iştirak ediblər.
Tədbiri giriş sözü ilə açan rektor BANM Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin fəaliyyətindən, əhəmiyyətindən və tələbələrin Komitənin işindəki rolundan danışıb. Rektor tələbələri maraqlandıran sualları cavablandırıb və yeni seçiləcək heyətə xoş arzularını çatdırıb. BANM THİK-ə ötən hesabat dövründə sədrlik etmiş “Neft-qaz mühəndisliyi” ixtisası üzrə təhsil alan IV kurs tələbəsi Rəvan Adilov hesabat çıxışı edərək yeni heyət üzvlərinin təkliflərini verib.
Konfransda BANM THİK-in ötən dövrü üzrə hesabatına müəyyən irad və təkliflər bildirilərək yekunda hesabat ümumilikdə məqbul hesab edilib. Çıxışlardan sonra “Neft-qaz mühəndisliyi” ixtisası üzrə təhsil alan II kurs tələbəsi Rəşid Əliyev səsvermə yolu ilə BANM THİK-nin yeni sədri seçilib.

Committee of Trade Union of Students of the Baku Higher Oil School (BHOS) held reporting –election conference. The Conference was attended by Elmar Gasimov, rector of BHOS, Rashad Hasanov, Prorector for General Affairs, Habiba Sadigli, Chairperson of BHOS Trade Union Committee and head of the Department for work with students and BHOS students.
The opening speech of the event was made by Rector who spoke about the activity and significance of BHOS Student Committee of Trade Union and the role of students in the work of the Committee. Rector answered questions interesting for students and expressed his kind wishes to the new staff. Ravan Adilov, 4th year student in “Oil and gas engineering” who chaired the BHOS SCTU in past reporting period made a reporting speech and gave his proposals regarding the members of the new staff.
Following the comments and proposals made regarding the report on past reporting period, the conference considered the report acceptable in general. Following the speech, Rashid Aliyev, 2nd year student in “Oil and gas engineering” of BHOS was elected the new chairman of the BHOS SCTU.
At the end, Rashid Aliyev and new members of the Committee informed the conference participants on their future plans of action.