BANM tələbəsi “HackMasters Cyber Security Competition” yarışında ikinci yeri tutub
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) İnformasiya Təhlükəsizliyi ixtisasının V kurs tələbəsi Əli Məhərrəmlinin də iştirak etdiyi komanda “HackMasters Cyber Security Competition” yarışında ikinci yeri tutub.
İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin Kibertəhlükəsizlik komandası 18 ölkənin iştirakçıları ilə yarışıb, eləcə də qalibiyyət üçün Pakistan, Küveyt, Qətər və Livan komandaları ilə başabaş mübarizə aparıb. Hər bir komanda 4 #CTF mütəxəssisindən ibarət olub və iştirakçılar yarışma boyunca öz texniki bacarıqlarını nümayiş etdiriblər.
Yarış İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) İqtisadi və Ticarət Əməkdaşlığı üzrə Daimi Komitəsi (COMSEC) tərəfindən təşkil olunub.
Qeyd edək ki, finalçılar noyabr ayında İstanbulda baş tutacaq mükafatlandırma mərasimində iştirak edəcəklər. 4 noyabr 2024-cü il tarixində İSEDAK Nazirlərinin 40-cı iclası çərçivəsində keçiriləcək tədbirdə qalib komanda üzvlərinə Türkiyə Prezidenti Administrasiyasının Rəqəmsal Transformasiya Ofisi tərəfindən mükafatlar təqdim olunacaq.

The team, among whose members was Ali Maharramli, a V-year student of the Information Security Department of Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS), won the second place in the HackMasters Cyber Security Competition.
The Innovation and Digital Development Agency’s cybersecurity team competed with participants from 18 countries, and also battled for victory with teams from Pakistan, Kuwait, Qatar and Lebanon.
Each team consisted of 4 CTF experts who demonstrated their technical skills throughout the competition.
The competition was organized by the Standing Committee for Economic and Commercial Cooperation (COMCEC) of the Organization of Islamic Cooperation (OIC).
The finalists will participate in the awarding ceremony to be held in Istanbul in November. On November 4, 2024, the Digital Transformation Office of the Presidency of Turkey will award the members of the winning team at an event to be held within the framework of the 40th ISEDAK Ministerial Meeting.