“2050-ci ilə doğru Dayanıqlı İnkişaf üçün Enerji Siyasəti” yay məktəbi keçirilib
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) “2050-ci ilə doğru Dayanıqlı İnkişaf üçün Enerji Siyasəti” yay məktəbi keçirilib. Yay məktəbində BANM-in 20 tələbəsi iştirak haqqı qazanıb.
Rəhbərlik yanında aparatda proqram meneceri Cəmilə Əskərova proqramın önəmini vurğulayıb və tələbələri aktiv olmağa çağırıb.
Burada “Enerji növlərin təsnifatı”, “Qazıntı yanacaqların və bərpa olunan enerji mənbələrinin cəmiyyətdə və ətraf mühitdə rolu”, “Enerji təhlükəsizliyi”, “Neft fiskal sistemləri və mədən müqavilələri”, “Bərpa olunan enerji mənbələrinin təyini və onların cari və gələcək enerji təminatında rolu” və s. mövzular müzakirə edilib. Eləcə də Qobustan Milli Tarixi-Bədii Qoruğunun Muzeyinə və Daşgil Palçıq Vulkanı ərazisinə səfər baş tutub.
Neft-qaz mühəndisliyi kafedrasının dosenti Rauf Nadirovun kordinatorluğu ilə həyata keçirilən yay proqramı iyulun 4-də başa çatıb.

Summer school on ‘Energy Policy for Sustainable Development towards 2050’ held at Baku Higher Oil School
A summer school on "Energy Policy for Sustainable Development towards 2050" was held at the Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS).
20 BHOS students earned the right to participate in the summer school.
Jamila Askarova, a program manager at the Administration Office, emphasized the importance of the program and urged the students to participate actively in it.
Discussions on such topics as "Classification of energy types", "The role of fossil fuels and renewable energy sources in society and the environment", "Energy security", "Oil fiscal systems and mining contracts", "Determination of renewable energy sources and their role in current and future energy supply" were held as part of the summer school.
The program participants also visited the Gobustan State Historical-Artistic Reserve and Dashgil Mud Volcano.
The summer program coordinated by Rauf Nadirov, an associate professor at the Petroleum Engineering Department, ended on July 4.