Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbəsinin layihəsi təqdim olundu
Yeni Azərbaycan Partiyası Binəqədi rayon Təşkilatının inzibati binasında Binəqədi Rayon İcra Hakimiyyəti, Yeni Azərbaycan Partiyası Binəqədi rayon Təşkilatının Gənclər Birliyi, Binəqədi Rayon Gənclər və İdman İdarəsi və Bakı Ali Neft Məktəbinin birgə təşkilatçılığı ilə Bakı Ali Neft Məktəbinin “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasının 2-ci kurs tələbəsi Pakizə Paşayevanın “I can or I must” (Mən bacara bilərəm və ya mən etməliyəm) adlı layihəsinin açılış mərasiminə həsr olunmuş tədbir keçirildi. Tədbirdə Binəqədi Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının müavini Aygün Əliyeva, Yeni Azərbaycan Partiyası Binəqədi rayon Təşkilatının sədri Ramiz Göyüşov, Yeni Azərbaycan Partiyası Gənclər Birliyinin sədri Seymur Orucov, “İki sahil” qəzetinin baş redaktoru Vüqar Rəhimzadə, Bakı Ali Neft Məktəbinin İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəisi Zeynab Kazımova, Yeni Azərbaycan Partiyası Binəqədi rayon Təşkilatı Gənclər Birliyinin sədri Mahmud Məmmədzadə, layihə iştirakçıları və BANM-in “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasının 2-ci kurs tələbələri iştirak edirdilər.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Pakizə Paşayeva müəllifi olduğu layihə haqqında məlumat verərək layihənin məqsədini açıqladı. O, gənclərin hərtərəfli inkişafının təmin olunması üçün Azərbaycanda siyasi, sosial-iqtisadi, təşkilati - hüquqi şərait və təminatların yaradılmasından söz açdı. Təhsil aldığı Bakı Ali Neft Məktəbində gənclərin təşəbbüslərinin dəstəkləndiyi vurğulayaraq layihənin reallaşmasında əməyi keçən hər kəsə təşəkkürünü bildirdi.
Yeni Azərbaycan Partiyası Binəqədi rayon Təşkilatının sədri Ramiz Göyüşov tədbir iştirakçılarını salamlayaraq təqdim olunan layihə haqqında və onun təşkili barədə danışdı. Ramiz Göyüşov Yeni Azərbaycan Partiyası Binəqədi rayon Təşkilatı tərəfindən Pakizə Paşayevanın layihəsinə verilən dəstəkdən söz açaraq, onun Binəqədi rayonu 244 saylı orta məktəbi bitirdiyini dedi. P.Paşayevanın Binəqədi rayonunun yetirməsi olduğunu deyən R.Göyüşöv BANM-də onun uğurlarını davam etdirəcəyinə əminliyini ifadə etdi. O, vurğuladı ki, YAP gənclərin bu cür layihələrinin həyata keçirilməsində daim dəstək olur və bu tipli layihələr ugurla həyata keçirilir. O, bu layihənin BANM-lə birgə uğur olduğunu dedi və bu əməkdaşlığın davam etdirilməsinə əminliyini ifadə etdi.
Binəqədi Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının müavini Aygün Əliyeva hər kəsi salamlayaraq, Ümummilli lider Heydər Əliyevin Azərbaycana rəhbərlik etdiyi dövrlərdə hər zaman gənclərin inkişafına xüsusi diqqət verdiyini bildirdi. O, həmin dövrdə Ümummilli lider Heydər Əliyevin azərbaycanlı gənclərin ölkə hüdudlarından kənarda təhsil alması üçün imkan yaratmasından və dəstəyindən danışdı. Aygün Əliyeva hazırda ölkəmizdə gənclər üçün yaradılan şəraitdən söz açaraq Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin gənclərə böyük dəstək göstərdiyini vurğuladı. O, bildirdi ki, bu gün Azərbaycan dövləti bu istiqamətdə işləri davam etdirir, gənclər siyasəti uğurla həyata keçirilir. Bİnəqədi rayonunda gənclər siyasətinin uğurla həyata keçirilməsinə dəstək verilərək onlara geniş imkanlar yaradılır.
Azərbaycanda gənclər siyasətinin dövlət siyasətinin mühüm tərkib hissəsi olduğunu deyən “İki sahil” qəzetinin baş redaktoru Vüqar Rəhimzadə Bakı Ali Neft Məktəbinin öndə gedən ali təhsil müəssisəsi olduğunu bildirərək Pakizə Paşayevanın məhz bu ali təhsil müəssisəsində təhsil almasını yüksək dəyərləndirdi. O, dedi ki, əsası Ümummilli lider Heydər Əliyev tərəfindən qoyulan gənclər siyasəti ölkəmizdə uğurla davam etdirilir. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin ölkəmizdə gənclərin fəaliyyətinə dəstək verdiyini dedi. O, Azərbaycan gəncliyinin ictimai həyatın bütün sferalarında aktiv fəaliyyəti ilə seçildiyini qeyd edərək dövlətin gənclərin fəaliyyəti üçün yaratdığı geniş imkanlar nəticəsində bu təbəqənin cəmiyyətin avanqard qüvvəsinə çevrildiyini vurğuladı. Vüqar Rəhimzadə bu layihənin gəncliyin təhsilə, elmə olan marağının artırılmasına xidmət etdiyini dedi. O, çıxışında Binəqədi Rayon İcra Hakimiyyətinə, YAP Binəqədi Rayon Təşkilatına, Bakı Ali Neft Məktəbinə belə gənclərin dəstəklənməsinə, onlara yaradılan şəraitə və diqqətə görə təşəkkür etdi.
Bakı Ali Neft Məktəbinin İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəisi Zeynab Kazımova BANM-də tələbə-gənclər üçün geniş imkanlar yaradıldığını, dövlətimiz tərəfindən həyata keçirilən siyasətin davam etdirildiyini, gənclərin təşəbbüslərinə hər zaman qayğı və diqqət verildiyini və BANM-in rəhbərliyi tərəfindən dəstəkləndiyini dedi. O, bildirdi ki, BANM-in tələbəsi olmaq, öndə gedən ali təhsil müəssisəsində təhsil almaq özü bir stimuldur. BANM-in tələbələri həm yüksək bilik, həm də bacarıq və qabiliyyətləri ilə irəlidədirlər. O, Pakizə Paşayevanın da məhz bu tələbələrdən biri olduğunu vurğulayaraq, Ali Məktəbin öndə gedən təhsil ocağı kimi bu adı doğrultduğunu dedi.
Yeni Azərbaycan Partiyası Binəqədi rayon Təşkilatı Gənclər Birliyinin sədri Mahmud Məmmədzadə, Bakı Ali Neft Məktəbinin Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasının 2-ci kurs tələbəsi Rəmziyyə Qarazadə, layihə iştirakçıları adından çıxış edən Xəyalə Həsənova layihə haqqında öz fikirlərini bölüşərək, layihə müəllifi Pakizə Paşayevanı təbrik etdilər. Çıxışçılar ölkəmizdə gənclər siyasəti, Ümummilli lider Heydər Əliyevin gənclərə verdiyi dəyər, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev tərəfindən uğurla aparılan gənclər siyasəti, gənclərin siyasətdə rolu, o cümlədən, müasir dövrdə ingilis dilinin əhəmiyyəti haqqında söz açdılar və layihədən gözləntilərini bildirdilər.
Qeyd edək ki, ““I can or I must” (Mən bacara bilərəm və ya mən etməliyəm) adlı layihənin reallaşdırılmasında əsas məqsəd geniş təhsil imkanlarının yarana bilməsi, həmçinin, karyerada sürətli inkişaf baxımından kifayət qədər böyük önəm kəsb edən ingilis dilini ümumi gedişatda seçilmiş layihə iştirakçılarına daha effektli üsullarla və intensiv şəkildə öyrətməkdir.

BHOS student presents her project
Binagadi District Executive Power Office, New Azerbaijan Party Regional Youth Union, Youth and Sport Office of Binagadi district and Baku Higher Oil School (BHOS) jointly organized the presentation of “I can or I must” project developed by BHOS 2nd year Process Automation Engineering student Pakiza Pashayeva. The event gathered Deputy Head of Executive Power of Binagadi District Aygun Aliyeva, Chair of New Azerbaijan Party Unit of Binagadi district Ramiz Goyushov, Chair of the New Azerbaijan Party Youth Union Seymur Orujov, Editor in Chief of Iki Sahil Vugar Rahimzade, Head of BHOS Public Relations Department Zeynab Kazimova, Chair of the New Azerbaijan Party Youth Union Mahmud Mammadzade and BHOS students.
Opening the event Pakiza Pashayeva briefed about her project and its goals. She stressed the importance of providing political, social, economic, organizational and legal foundations for comprehensive development of the youth. Pointing out the fact of constant support given to youth initiatives by BHOS, Pakiza thanked everyone involved in the project implementation.
Ramiz Goyushov, Chair of New Azerbaijan Party Unit of Binagadi District, talked about the project and the related activities carried out to support its realization, underlying that Pakiza graduated school №244 located in Binagadi, while expressing the Party’s full support to such projects. Mr. Goyushov also pointed out that the success of the project should be shared with BHOS, and expressed his confidence that the cooperation would continue.
Aygun Aliyeva, Deputy Head of the Executive Power of Binagadi District greeted everyone underlying that the National Leader Haydar Aliyev always attached special importance to development of youth. She recalled that during Haydar Aliyev’s presidency young people enjoyed the opportunities to study abroad. Speaking about the opportunities given to young people by the President of Azerbaijan Ilham Aliyev, Ms. Aliyeva said that the government of Azerbaijan continued its endeavors in this direction successfully realizing effective youth policy. Editor in Chief of Iki Sahil Vugar Rahimzade said that the youth policy constituted an integral part of the state policy. He particularly stressed that Pakiza Pashayeva represented BHOS being the leading higher educational institution in Azerbaijan. He also said that successful youth policy started by the National Leader Haydar Aliyev progressed greatly will full continuous support by President Ilham Aliyev. He also added that the social life of Azerbaijani youth always distinguished by wide range of activities. Mr. Rahimzade said that the above project would serve to increase young people’s interest in education and science. He thanked the Executive Power of Binagadi District, New Azerbaijan Party of Binagadi District and BHOS for supporting such initiatives.
Head of BHOS Public Relations Department Zeynab Kazimova talked about the opportunities offered to students by BHOS, emphasizing the government support to youth initiatives. Mrs. Kazimova particularized that Pakiza Pashayeva was one of the BHOS students who enjoyed the opportunity of studying at the higher school providing the relevant environment for high quality training.
Then, Mahmud Mammadzade, Chair of New Azerbaijan Party Regional Youth Union, Ramziyya Qarazade, BHOS 2nd year Process Automation Engineering student and Khayala Hasanova representing the project participants shared their views about the project and extended their congratulations to Pakiza Pashayeva. The further speeches mainly focused on the national youth policy initiated by the National Leader Haydar Aliyev and successful continued by President Ilham Aliyev, young people’s role in policy, as well as the importance of English language for success in career path. The attendees also shared their expectations from the project.
It should be pointed out that “I can or I must” project with a three month initial phase duration mainly aims at creating broad educational opportunities for learning English, which has a significant role in effective career development, applying more efficient and intensive training tools.