Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbəsi Prezident mükafatına layiq görülüb
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Kimya mühəndisliyi ixtisasının V kurs tələbəsi Fatimə Məmmədova Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin “2024-cü il Gənclər üçün Prezident mükafatlarının verilməsi haqqında” Sərəncamı ilə mükafata layiq görülən gənclər arasında yer alıb.
Prezidentin Sərəncamına əsasən, elm, təhsil, mədəniyyət, gənclər siyasəti və gənclərlə iş, ictimai və sosialyönümlü fəaliyyət, innovasiya və sahibkarlıq sahələrində xüsusi fərqlənən 10 gəncdən biri olan Fatimə Bakı Ali Neft Məktəbinin fəal tələbələrindəndir.
O, “SOCAR Türkiyə” və bp-də proses mühəndisi olaraq təcrübə keçib, mübadilə proqramı çərçivəsində Türkiyənin Orta Doğu Texniki Universitetində bir semestr təhsil alıb.
Onun təmsil olunduğu BANM-in komandası Bakıda ilk dəfə keçirilən Türkiyənin ən böyük aviasiya, kosmos və texnologiya festivalı -“Teknofest" yarışmasında "Yaşıl texnologiyalar" kateqoriyasında I yerə layiq görülüb və "Teknofest Türkiyə"də layihəni tanıtmaq imkanı əldə edib. Komanda eyni layihə ilə regionlar üzrə keçirilən “ClimateLaunchPad” yarışmasında 3-cü yerə layiq görülüb, “The Black Sea Universities Network (BSUN)” yarışmasında qalib olub. 2023-cü ildə bu layihə KOBİA tərəfindən maliyyələşdirilib.

Fatima Mammadova, a 5th-year student of the “Chemical Engineering” specialty of Baku Higher Oil School (BHOS), is one of the young people awarded by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan “On Granting Presidential Awards 2024 for Youth”.
Fatima, who is one of the active students of Baku Higher Oil School, is among the 10 young people who have been awarded with the Presidential Award for achieving the highest results in the spheres of science, education, culture, youth policy and youth work, public and socially-oriented activities, innovations and entrepreneurship.
Fatima interned as a Process Engineer at SOCAR Turkey and bp and studied for one semester at the Middle East Technical University in Turkey as part of an exchange program.
Fatima represented the team that won first place in the Green Technology category at the Teknofest competition, Turkey's largest aerospace and technology festival, which was held for the first time in Baku. The team earned the opportunity to present its project to Teknofest Türkiyə. The same project took 3rd place in the ClimateLaunchPad interregional competition and won The Black Sea Universities Network (BSUN) competition.