Məşhur astronavt və Ay tədqiqatçısı Bakı Ali Neft Məktəbində
Azəbaycanın ev sahibliyi etdiyi 74-cü Beynəlxalq Astronavtika Konqresi çərçivəsində Bakıda olan “OffWorld” şirkətinin Avropa üzrə icraçı direktoru, Ay tədqiqatçısı Kyle Acierno və kosmosa səyahət etmiş ilk misirli, ərəb qadın astronavt, “Deep Space Initiative” qeyri-kommersiya təşkilatının Baş icraçı direktoru Sara Sabri Bakı Ali Neft Məktəbinin qonağı olub.
Kosmik mədən avadanlıqlarının, robotların istehsalını həyata keçirən “OffWorld” şirkətinin regional rəhbəri BANM tələbələri üçün təqdimat keçirib. Təqdimatda şirkət barədə məlumat verərək onun strategiyası, gələcək planları, robotların istifadə sahələri, Ayda hasilat, su istehsalı, şirkətdə təcrübə imkanlarından bəhs edib. BANM-in kampusu ilə tanış olan Kyle Acierno tələbələrin suallarını cavablandırıb və qeyd edib ki, Ali Məktəbin tələbələri çox savadlıdırlar.
Astronavt Sara Sabri isə kosmosa səyahət, bu sahəyə marağından, Aydakı təcrübəsindən danışıb, kosmik missiyası ilə bağlı təcrübələrini tələbələrlə bölüşüb, bu sahəyə marağı olan tələbələrə tövsiyələrini verib.

Famous astronaut and Lunar Explorer were at Baku Higher Oil School
Kyle Acierno, OffWorld Managing Director and lunar explorer, and Sara Sabry, Executive Director of Deep Space Initiative, the first Egyptian astronaut, and the first Arab woman in space, who came to Baku to participate in the 74th International Astronautical Congress hosted by Azerbaijan, were guests at Baku Higher Oil School (BHOS).
The regional head of OffWorld, a company manufacturing space mining equipment and robots, made a presentation for BHOS students. He informed the gathering about the company, its strategy and future plans, robot application areas, mining activities on the Moon, water production, and the experience opportunities offered by OffWorld. Kyle Acierno, who toured the BHOS campus, answered the students' questions, noting that Baku Higher Oil School has very talented students.
Astronaut Sara Sabry shared her thoughts and insights about her space travel, her interest in this field, her experience on the Moon and her space mission. She also gave recommendations to students who show interest in this field.