Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri hakatonda qalib olublar
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) “RePlay” komandası “ASAN xidmət", “ASAN Könüllüləri” Təşkilatı və "Coca-Cola" Fondunun birgə əməkdaşlığı, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin tərəfdaşlığı ilə Azərbaycanda ilk dəfə tullantıların azaldılması üzrə keçirilən "Recyclaton" hakatonunda I yeri qazanıb.
BANM-in “RePlay” komandasında Kimya mühəndisliyi ixtisasının IV kurs tələbələri Cavidan Zeynalov, Meyvəgül Hacıyeva və İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının IV kurs tələbəsi Turqut Ağaşov təmsil olunur. Onların hazırladığı layihə tullantıların yenidən emal olunaraq asfalt istehsalında istifadəsini nəzərdə tutur.
Bundan əlavə, BANM-in 3 komandası (LuckyRecycling, Wasted Team, Çinar) da hakatonda uğur əldə edib və həvəsləndirici mükafat alıb.
“LuckyRecycling” komandasında Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasının III kurs tələbələri Fatimə Ömərova, Samirə Qəribova və Leyla Quliyeva, “Çinar” komandasında Biznesin idarə edilməsi ixtisasının II kurs tələbəsi Murad Əliyev, Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasının II kurs tələbəsi Zahid Abdullayev, İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının II kurs tələbəsi Cəmilə Yusifova, “Wasted Team” komandasında isə İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının V kurs tələbəsi Hüseyn Qəmbərov, Kimya mühəndisliyi ixtisasının V kurs tələbəsi Taliyə Məmmədhəsənzadə, Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasının V kurs tələbəsi Həsən Həsənov, Bakı Mühəndislik Universitetinin tələbəsi Xəyal Məmmədəliyev təmsil olunur.

The "RePlay" team of Baku Higher Oil School (BHOS) has won the first place in the "Recyclaton" waste reduction hackathon, which was held for the first time in Azerbaijan, with the joint cooperation of ASAN Service, ASAN Volunteers Organization and Coca-Cola Foundation, in partnership with the Ministry of Ecology and Natural Resources.
The "RePlay" team is represented by fourth-year students of Chemical Engineering, Javidan Zeynalov, Meyvagul Hajiyeva, and fourth-year student of Information Security, Turgut Aghashov.
The project prepared by them envisages the reprocessing of waste and its use in asphalt production.
Three BHOS teams (LuckyRecycling, Wasted Team, Chinar) also achieved success in the hackathon and received incentive awards.
The “LuckyRecycling” team is represented by third-year students of Process Automation Engineering, Fatima Omarova, Samira Garibova and Leyla Guliyeva. The "Chinar" team is represented by Murad Aliyev, a second-year student of Business Administration, Zahid Abdullayev, a second-year student of Process Automation, and Jamila Yusifova, a second-year student of Information Security. The "Wasted Team" team is represented by Huseyn Gambarov, a fifth-year student of Information Security, Taliya Mammadhasanzade, a fifth-year student of Chemical Engineering, Hasan Hasanov, a fifth-year student of Petroleum Engineering, and Khayal Mammadaliyev, a student of Baku Engineering University.