Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri “Beynəlxalq STEAM Azərbaycan Festivalı 2022”nin qalibi olublar
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbələri Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə keçirilən “Beynəlxalq STEAM Azərbaycan Festivalı 2022”nin qalibləri sırasındadırlar. Ali Məktəbin tələbələrindən ibarət “Codeex” və “DaVinçi” komandaları Festivalın "Hackathon" (universitet) kateqoriyası üzrə mükafatlandırılıblar.
“DaVinçi” komandası ümumi yarış üzrə II, “Codeex” komandası IV yerə layiq görülüb. Eyni zamanda “Enerji nominasiyası” üzrə “Codeex” komandası I yeri qazanıb.
- “Codeex” komandası:
- Cəmilə Əbilova - məsləhətçi, Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasının 4-cü kurs tələbəsi
- Emil Hüseynli – Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasının 3-cü kurs tələbəsi
- Malik Sultanov – Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasının 3-cü kurs tələbəsi
- Nəsib Həbibov - Kompüter mühəndisliyi ixtisasının 1-ci kurs tələbəsi
- “DaVinçi” komandası:
- Elmar Əsgərzadə - məsləhətçi, BANM-in İnnovasiya və tədqiqatlar mərkəzinin əməkdaşı
- Mehriban Bağırova - Kimya mühəndisliyi ixtisasının 1-ci kurs tələbəsi
- Şəhriyar Eminzadə - Kimya mühəndisliyi ixtisasının 1-ci kurs tələbəsi
- Cavid İsmayılov - İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının 1-ci kurs tələbəsi
Eyni zamanda, "Hackathon"kateqoriyası üzrə III yerə layiq görülən komandada BANM-in Kompüter mühəndisliyi ixtisasının II kurs tələbəsi Sahib Rzayev təmsil olunur.
Qeyd edək ki, SAF 2022-də 43 komanda I, 102 komanda II, 108 komanda isə III yerə layiq görülüb. SAF 2022-yə ümumilikdə 350 komandadan 1500-dək iştirakçı qatılıb. Onlardan 127-si xarici ölkə, 1300-ü isə yerli iştirakçı olub. Əcnəbi iştirakçılar Türkiyə, Böyük Britaniya, İsveç, Estoniya, Özbəkistan, Qazaxıstan və Türkmənistanı təmsil ediblər.

Students of Baku Higher Oil School (BHOS) are among the winners of the International STEAM Azerbaijan Festival 2022, held with the support of the Ministry of Science and Education. Codeex and DaVinçi teams consisting of BHOS students were awarded in the “Hackathon” (university) category of the Festival.
The DaVinçi team won the 2nd place in the overall competition, and the Codeex team took the 4th place. The Codeex team also won the first place in the “Energy” nomination.
The Codeex team:
- Jamila Abilova – consultant, 4th year student of Process Automation Engineering
- Emil Huseynli – 3rd year student of Petroleum Engineering
- Malik Sultanov – 3rd year student of Petroleum Engineering
- Nasib Habibov – 1st year student of Computer Engineering
The DaVinçi team:
- Elmar Asgarzade – consultant, employee of the Innovation and Research Center of BHOS
- Mehriban Bagirova – 1st year student of Chemical Engineering
- Shahriyar Eminzade – 1st year student of Chemical Engineering
- Javid Ismayilov – 1st year student of information Security
Sahib Rzayev, a 2nd year student of Computer Engineering, was a member of the team that was awarded the III place in the "Hackathon" category.
In SAF 2022, 43 teams were awarded first place, 102 teams won second place, and 108 teams took third place. A total of 350 teams and 1500 participants took part in SAF 2022. 127 of them were from foreign countries, and 1300 were local participants. The foreign participants represented Turkey, Great Britain, Sweden, Estonia, Uzbekistan, Kazakhstan and Turkmenistan.