Bakı Ali Neft Məktəbində “Teknofest” lə bağlı infosessiya
“Bilim Bakı” Mərkəzinin direktoru Yusuf Polat Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbələri üçün bu il Türkiyədə təşkil ediləcək növbəti “Teknofest” müsabiqəsi ilə bağlı infosessiya keçirib.
Əvvəlcə “Teknofest” müsabiqəsi və BANM-in festivalda iştirak edən komandaları haqqında məlumat verilib. Qeyd edilib ki, 26-29 may 2022-ci il tarixlərində Azərbaycanda keçirilən Teknofest Aerokosmik və Texnologiya festivalında final turunun nəticələrinə əsasən Bakı Ali Neft Məktəbinin 6 komandası 8 layihə üzrə mükafata layiq görülərək ali məktəblər arasında ən çox mükafat alan ali təhsil ocağı olub.
Tədbir “Bilim Bakı” Mərkəzinin direktoru Yusuf Polatın təqdimatı ilə davam edib. O, “Teknofest” müsabiqəsinə müraciət və layihələrin qəbulu ilə bağlı ətraflı məlumat verib. Sonda tələbələrin sualları cavablandırılıb.

Info session on Technofest held at Baku Higher Oil School
Head of Bilim Baku Center, Yusuf Polat, has conducted an info session for students of Baku Higher Oil School (BHOS) regarding the next “Technofest” competition to be held in Turkey this year.
First, the students were given information about the "Teknofest" competition and the BHOS teams participating in the festival.
It was noted that 6 teams of Baku Higher Oil School were awarded prizes for 8 projects at the Teknofest Aerospace and Technology Festival held in Azerbaijan on May 26-29, 2022. “Thus, BHOS won the most awards among higher education institutions in the country.”
The event continued with a presentation by Yusuf Polat, head of Bilim Baku Center. He gave detailed information about the process of application and submission of projects to the “Teknofest” competition.