Bakı Ali Neft Məktəbinə qəbul olan bacı-qardaş❗️
Zümrüd Həsənova və qardaşı Yusif Həsənov bu il Bakı Ali Neft Məktəbinə (BANM) qəbul olublar. Onlar Bakı şəhəri, Səbail rayonu 236 nömrəli tam orta məktəbi bitiriblər.
Zümrüd Fərqlənmə attestatı ilə məzun olub. O, 677.3 balla Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasına daxil olub. Zümrüd bildirir ki, hələ orta məktəbdə oxuyarkən BANM-in tələbəsi olmağı qarşısına məqsəd qoyub: “BANM haqqında tez-tez yalnız yaxşı fikirlər eşidirdik. Valideynlərimizlə birlikdə araşdırdıq və burada təhsil almağın bizim gələcəyimiz üçün daha yaxşı olacağına qərar verdik. İxtisas seçimində yalnız BANM-i yazmışdım. Bu Ali Məktəbin yüksəksəviyəli təhsili sayəsində tələbələr təhsillərini xaricdə davam etdirir və nüfuzlu şirkət və müəssisələrdə çalışırlar. Mən də buradan məzun olduqdan sonra təhsilimi xaricdə davam etdirmək istəyirəm”.
Yusif Həsənov isə Riyaziyyat üzrə Respublika fənn olimpialarında 3-cü yerə layiq görülüb. Orta məktəbi Qızıl nişanla bitirən Yusif müsabiqədənkənar BANM-in Kompüter mühəndisliyi ixtisasına qəbul olub. Burada dərslərin çətin olduğunu etiraf edən Yusif nəticədə peşəkar mütəxəssis kimi yetişəcəyini bildirir: “BANM-də ingilis dili və kompüter biliklərini mükəmməl öyrətmək üçün Hazırlıq ili var. Bunun sayəsində dünya qapıları bizim üzümüzə açılır. BANM-in yüksəksəviyyəli təhsili sayəsində təhsilimizi istədiyimiz yerdə davam etdirmək və nüfuzlu yerlərdə işləmək imkanı yaranır”.
#BANM #BHOS #qəbul #kompütermühəndisliyi #proseslərinavtomatlaşdırılmasımühəndisliyi #olimpiadaqalibi

Zumrud Hasanova and her brother Yusif Hasanov were admitted to Baku Higher Oil School (BHOS) this year.
They graduated from Secondary School No. 236 in Sabail district of Baku.
Zumrud graduated from the secondary school with a Certificate of Distinction. She entered the Process Automation Engineering Department with 677.3 points. Zumrud says that while still studying in the school, she set herself a goal to become a BHOS student.
"We heard only good things about BHOS. I, together with my parents, made some enquires, and we decided that I should study in this university in order for me to achieve success in the future. That is why I chose only BHOS in the list of universities. Baku Higher Oil School provides high-quality education, which is why its students continue their studies abroad and work in prestigious companies. I also want to continue my studies abroad after graduating from this university.”
Yusif Hasanov won the 3rd place in the Republican Subject Olympiad in Mathematics. Yusif, who graduated from the secondary school with a gold medal, was admitted to the Computer Engineering Department of Baku Higher Oil School. He says that although it is difficult to study at BHOS, he will eventually become a highly skilled specialist upon graduation from this university.
“During the 1st year of their studies, BHOS students acquire solid English language and computer skills.  Thanks to this, the doors of the world are opened to us. Thanks to the high-quality of education here, we have the opportunity to continue our education wherever we want and to work in prestigious places.”