ITACA layihəsinin rəhbər heyəti Bakı Ali Neft Məktəbində toplandı.
İclasın açılışında BANM-in rektoru Elmar Qasımov iştirakçılara uğurlar arzulayaraq bildirib ki, ITACA layihəsi Azərbaycanın Avropa İttifaqı ilə həyata keçirdiyi ən mühüm təhsil layihələrindən biridir. Rektor vurğulayıb ki, BANM ITACA layihəsinin tərəfdaşlarından biri, həmçinin ITACA Təlim və Tədqiqat Mərkəzinin ev sahibidir.
Dörd gün davam edən iclasda layihə çərçivəsində görülən işlər barədə təqdimatlar keçirilib, iş planı müzakirə olunub.
ITACA (Azərbaycanda ekoloji xarakterli fövqəladə hallar üzrə 3-cü dövr yeni təhsil səviyyəsini dəstəkləyən innovativ təlim mərkəzi) Avropa İttifaqının maliyyələşdirdiyi Erasmus+ KA2 Ali Təhsildə Potensialın Qurulması proqramı çərçivəsində idarə olunan layihədir.
Layihənin koordinatoru İtaliyanın Roma Sapienza Universitetidir.
Layihə Danimarkanın Aalborg Universiteti, İspaniyanın Granada Universiteti, Yunanıstanın Patras Universiteti, Almaniyanın “Argus Umweltbiotechnologie GmbH" şirkəti, Azərbaycandan Bakı Ali Neft Məktəbi, Bakı Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət Memarlıq və İnşaat Universiteti, Bakı Mühəndislik Universiteti, "Azecolab" və “Sukanal” Elmi Tədqiqat və Layihə İnstitutu ilə birgə idarə olunur.

Baku Higher Oil School hosts meeting of management team of ITACA project
A meeting of the management team of the ITACA project has been held at Baku Higher Oil School (BHOS).
Opening the meeting, BHOS Rector Elmar Gasimov wished success to the participants and said that the ITACA project is one of the most important educational projects implemented by Azerbaijan and the European Union. Rector emphasized that BHOS is one of the partners of the ITACA project, as well as the host of the ITACA Training and Research Center.
During the four-day meeting, presentations were made on the work done within the project, and the work plan was discussed.
ITACA (Innovative training center to support a 3rd cycle advanced education course to face environmental emergency in Azerbaijan) is a project implemented within the framework of the “ERASMUS + KA2 - Capacity Building in Higher Education” program funded by the European Union.
The Sapienza University of Rome (Italy) acts as a coordinator of the ITACA project. The implementation of the project is managed jointly by Aalborg University (Denmark), University of Granada (Spain), University of Patras (Greece), Argus Umweltbiotechnologie GmbH (Germany), Baku Higher Oil School, Baku State University, Azerbaijan University of Architecture and Construction, Baku Engineering University, Azecolab, “Sukanal” Scientific-Research and Design Institute (Azerbaijan).