Bakı Ali Neft Məktəbinin builki məzunlarının uğurlu nəticələri
Bakalavr səviyyəsi üzrə məzunların 31 nəfəri SOCAR-ın müəssisələrində (14 nəfər “SOCAR Downstream”, 4 nəfər Bakı Ali Neft Məktəbi, 3 nəfər “Neftqazelmitədqiqatlayihə” İnstitutu, 3 nəfər “Azneft” İstehsalat Birliyi, 2 nəfər “SOCAR Türkiyə”, 2 nəfər İnformasiya Texnologiyaları və Rabitə İdarəsi, 1 nəfər “SOCAR Upstream”, 1 nəfər “Neftqaztikinti” Tresti, 1 nəfər “SOCAR Polymer”), 5 nəfəri #bp şirkəti (Böyük Britaniya), 4 nəfəri “Maire Tecnimont” (İtaliya), 2 nəfəri ADA Universiteti, 1 nəfəri #ABB, 1 nəfəri “PASHA Bank”, 1 nəfəri “Bank Respublika”da işə qəbul edilib.
BANM-in 6 məzunu “SOCAR Polymer”, 3 məzunu “Halliburton” (ABŞ), 1 məzunu “PAŞA Bank”da ödənişli təcrübədədir. “Technip Energies” (Fransa) şirkətinin proqramının qalibi olan BANM məzunlarından 3 nəfəri burada təcrübə kursu keçəcək. Bu məzunlar təcrübə müddətindən sonra işə başlayacaqlar.
Builki bakalavr məzunlarının 29 nəfəri xaricdə təhsillərini davam etdirmək niyyətindədir. Onların əksəriyyəti bir neçə nüfuzlu universitetdən tam təqaüdlü qəbul üçün müsbət cavab alıb.
Xaricə qəbul olan məzunlardan 4-ü ABŞ universitetlərində tam təqaüdlü doktorantura təhsili alacaq. Daha 4 məzun “Gənclərin xarici ölkələrin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində təhsil almalarına dair 2022-2026-cı illər üçün Dövlət Proqramı”nın qalibi olub. Onlardan ikisi təhsilini Almaniya, ikisi isə Böyük Britaniyada davam etdirmək niyyətindədir.
Ümumilikdə, Almaniyada magistratura təhsilini davam etdirəcək məzunların sayı 11 nəfərdir. Onlardan 6 nəfər təhsilini #DAAD proqramının təqaüdü (Ümumillikdə bu təqaüdü 7 BANM məzunu qazanıb) ilə davam etdirəcək.
Bu il 8 BANM məzunu Macarıstanda Təhsil Hökumətlərarası Təqaüd Proqramı çərçivəsində bu ölkədə təhsil alacaq.
Bundan əlavə, BANM-in 2 məzunu ABŞ-nin Corc Vaşinqton Universiteti ilə ikili diplom proqramı çərçivəsində Azərbaycanın, 1 məzunu İtaliya dövlətinin, 1 məzunu isə Litva universitetinin təqaüdü ilə təhsilinə davam edəcək.
Həmçinin İspaniya, Çexiya universitetlərində də təhsil almağı seçən məzunlar var.
Digər bakalavr məzunlarından bir neçəsi özəl şirkətlərdə çalışır, bir qismi iş təkliflərini dəyərləndirir. Həmçinin məzunların bir hissəsi BANM və digər ali təhsil müəssisələrində magistratura təhsillərini davam etdirəcək.
BANM-in magistratura və MBA məzunlarından 16 nəfər SOCAR-ın müxtəlif müəssisələri (5-i Bakı Ali Neft Məktəbi, 3-ü “SOCAR Downstream”, 1-i “SOCAR KBR”, 1-i “SOCAR Metanol”, 1-i “SOCAR Karbamid”, 1-i Baş ofis, 1-i “SOCAR Fugro” 1-i “Neftqazelmitədqiqatlayihə” İnstitutu, 1-i “Neftqaztikinti” Tresti, 1-i isə İnformasiya Texnologiyaları və Rabitə İdarəsi ), 2 nəfər bp, 1 nəfər “Schlumberger” kimi şirkətlərdə çalışır.
Məzunların bir qismi isə “Beynəlxalq Bank” (3 nəfər), Dövlət Sosial Müdafiə Fondu (2 nəfər), “PAŞA Bank”, Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi, Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkəti, Prezident yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar Agentliyi, Milli Məclis, Yeni Azərbaycan Partiyası, “Deloitte Azerbaijan”, Azərbaycan Respublikası Əmanətlərin Sığortalanması Fondu, Azərbaycan Respublikası İpoteka və Kredit Zəmanət Fondu və digər

Successful results of this year's graduates of Baku Higher Oil School
107 bachelor and 61 master students have graduated from Baku Higher Oil School (BHOS) in the 2021/2022 academic year.
31 of the bachelor graduates are working at SOCAR's enterprises (14 - at SOCAR Downstream, 4 -  at Baku Higher Oil School, 3 - at the Oil and Gas Research and Design Institute , 3 - at Azneft Production Union, 2 - at SOCAR Turkey, 2 - at the Information Technologies and Communications Department, 1 - at SOCAR Upstream, 1 - at Neftgaztikinti Trust, 1 - at SOCAR Polymer, 5 – at BP (Great Britain), 4  - at Maire Tecnimont (Italy), 2 - at ADA University, 1 - at ABB, 1 - at PASHA Bank, 1 - at Bank Respublika.
Six BHOS graduates are doing paid internships at SOCAR Polymer, 3 - at Halliburton (U.S.), 1 - at PASHA Bank. Three BHOS graduates who have won the program of Technip Energies (France) will undergo an internship at this company. These graduates will start working upon completing their internship.
29 of this year's bachelor graduates intend to continue studying abroad. Most of them have been admitted to prestigious universities on a full scholarship.
Four of the graduates have been awarded full PhD scholarships from US universities. Another four graduates have won the "State Program for the Education of Youth at Prestigious Universities of Foreign Countries for 2022-2026.” Two of them will continue their studies in Germany, and two - in Great Britain.
In total, 11 graduates will continue their master's studies in Germany. Six of them will study under the DAAD Scholarship Program (in total, seven BHOS graduates have won this scholarship).
This year, eight BHOS graduates will study in Hungary under the Intergovernmental Education Scholarship Program.
Additionally, 2 BHOS graduates will continue their education with a scholarship from the Azerbaijani Government within the framework of the dual degree program of the U.S. George Washington University, 1 – with a scholarship from the Italian Government, 1 –  with a scholarship from the Lithuanian university.
Besides, some of graduates will study at universities in Spain and the Czech Republic.
A few of bachelor graduates are working in private companies, and some are considering job offers. Also, some of the graduates will continue their master's studies at BHOS and other higher education institutions.
16 of master and MBA graduates of BHOS are working in various enterprises of SOCAR (5 – at Baku Higher Oil School, 3 – at SOCAR Downstream, 1 – at SOCAR KBR, 1 – at SOCAR Methanol, 1 - at SOCAR Urea, 1 – at Head Office, 1 – at SOCAR Fugro, 1 – at the Oil and Gas Research and Design Institute , 1 – at Neftgaztikinti Trust, 1 Information Technologies and Communication Department, 2 – at BP, 1 – at Schlumberger.
BHOS graduates are also working at the International Bank (3 people), the State Social Protection Fund (2 people), PASHA Bank, the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan,  the Baku City Circuit Operations Company, the State Agency for Public Services and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, the National Parliament, the New Azerbaijan Party, Deloitte Azerbaijan, Azerbaijan Deposit Insurance Fund, the Mortgage and Credit Guarantee Fund of the Republic of Azerbaijan.