SOCAR və 4SİM-in birgə təşkilatçılığı ilə keçiriləcək “Enerji və Dördüncü Sənaye İnqilabı” Hakaton yarışına dair məlumat
09-11 sentyabr 2022-ci il tarixlərində Bakı Ali Neft Məktəbində Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti (SOCAR) və Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin (4SİM) birgə təşkilatçılığı ilə “Enerji və Dördüncü Sənaye İnqilabı” Hakaton yarışı keçiriləcək.
Yarış Azərbaycanda, xüsusilə Şərqi Zəngəzur və Qarabağ iqtisadi rayonlarında “yaşıl” və rəqəmsal enerji texnologiyalarının tətbiqi, bərpa olunan enerji resurslarından istifadənin genişləndirilməsi və enerji təhlükəsizliyinin gücləndirilməsi üçün innovativ ideyalara dəstək verilməsi məqsədi ilə təşkil olunub. Bu xüsusda, “Enerji və Dördüncü Sənaye İnqilabı” Hakatonu enerji və əşyaların interneti, enerji və süni intellekt, enerji və rəqəmsal iqtisadiyyat kateqoriyaları üzrə keçiriləcəkdir.
Yarışın şərtlərinə görə ilk üç yeri tutan komanda müvafiq olaraq 5000 manat, 3000 manat və 2000 manat məbləğində mükafata layiq görüləcəklər. Bundan başqa daha iki komandaya 500 manat məbləğində həvəsləndirici mükafat təqdim ediləcəkdir.

Information on the ‘Energy and the Fourth Industrial Revolution’ Hackathon Competition jointly organized by SOCAR and 4SIM
On September 9-11, 2022, Baku Higher Oil School will host the “Energy and the Fourth Industrial Revolution” Hackathon Competition jointly organized by the State Oil Company of Azerbaijan Republic (SOCAR) and the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (4SIM).
The competition aims at supporting innovative ideas regarding the application of green and digital energy technologies, the expansion of the use of renewable energy resources, and the strengthening of energy security in Azerbaijan, especially in the economic regions East Zangezur and Karabakh.
In this context, the “Energy and the Fourth Industrial Revolution” Hackathon Competition will be held in the categories: Energy and the Internet of Things, Energy and Artificial Intelligence, Energy and Digital Economy.
According to the terms of the competition, the teams that will take first, second and third places will be awarded 5000, 3000 and 2000 AZN, respectively. Additionally, two more teams will awarded an incentive prize of 500 AZN.
Those who want to participate in the Hackathon can apply to the Organizing Committee until August 20.
Information on the rules of the competition and the application form can be obtained via the following link: