Kənan Məmmədov Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasının bu ilki məzunlarındandır. O, 2017-ci ildə BANM-ə 665 balla daxil olub. Kənan Neft-qaz mühəndisliyini ixtisas birincisi olaraq bitirir. Uğurlu tələbə tədris illəri ərzində əldə etdiyi yüksək nəticələrə və Ali Məktəbin sosial-ictimai fəaliyyətindəki xüsusi aktivliyinə görə Bakı Ali Neft Məktəbinin təsis etdiyi akademik Xoşbəxt Yusifzadə adına Tələbə təqaüdünə layiq görülüb.
Kənan Dövlət İmtahan Mərkəzinin keçirdiyi magistratura imtahanında 93 bal toplayıb və BANM-in Yatağın qiymətləndirilməsi və idarə olunması ixtisasına daxil olub.
Kənanın elmə böyük marağı var. Onun Bakı Ali Neft Məktəbində keçirilən “Tələbə və Gənc Tədqiqatçıların III Beynəlxalq Elmi Konfransı”nda “Quyuların istismarı, yataqların işlənməsi və hasilatın optimallaşdırılması” mövzusunda təqdim etdiyi elmi iş birinci yerə layiq görülüb.
Kənan Məmmədov həm də Bakı Ali Neft Məktəbində Böyük laborant vəzifəsində çalışacaq. O, sənayedə çalışmaq üçün iş təklifi alsa da, akademik mühitdə işləməyi, araşdırma ilə məşğul olmağı seçib. Akademik mühiti çox sevən və tələbələrlə işləməyi arzulayan Kənan bunun üçün ən ideal yerin BANM olduğunu düşünür.O deyir ki, BANM ona yüksək təhsil, təcrübə, yaxşı tanışlar, dostlar qazandırıb.

The top Petroleum Engineering student: ‘BHOS has the most ideal academic environment’
Kanan Mammadov is one of this year's graduates of Baku Higher Oil School (BHOS). He entered BHOS in 2017 with 665 points. Kanan had been a top student at the Petroleum Engineering Department up to his graduation. The successful student was awarded a student scholarship named after academician Khoshbakht Yusifzade, established by Baku Higher Oil School, for the high results achieved by him during the academic years and his particularly active participation in the social and public life of the university.
Kanan scored 93 points in the master's degree exam conducted by the State Examination Center   and he entered the Field Assessment and Management specialty of BHOS.
Kanan has a great interest in science. His scientific work on “Operation of wells, development of fields and optimization of production” was awarded the first place at the III International Scientific Conference of Students and Young Researchers held at Baku Higher Oil School.
Kanan Mammadov will also work as a senior laboratory technician at Baku Higher Oil School. Although he has received a job offer to work in industry, he has chosen to work in an academic environment and engage in research. Kanan, who likes the academic environment and wants to work with students, thinks that BHOS is the most ideal place for this. He says that BHOS has given him high education, experience, good acquaintances and friends.