YAP Xətai rayon təşkilatı Xocalı prospekti 30 ünvanında yerləşən ərazi partiya təşkilatında tədbir keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən YAP İdarə Heyətinin üzvü, Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov bu gün ölkəmizin ictimai-siyasi həyatında aparıcı rol oynayan, ulu öndər Heydər Əliyevin yaratdığı Yeni Azərbaycan Partiyasının cəmiyyətin avanqard qüvvəsinə çevrilməsini şərtləndirən amillərdən bəhs edib: «Bu il Yeni Azərbaycan Partiyasının 30 illiyini qeyd edəcəyik. Ötən 30 il partiyanın keçdiyi şərəfli yolun aydın mənzərəsini yaradır. Tutduğu yola sadiqliyi, sözlə əməl birliyi sayəsində milyonların sevgisini qazanan Yeni Azərbaycan Partiyasının qalib, dayanıqlı iqtisadi inkişafa malik olan Azərbaycanın uğurlarında böyük payı vardır. YAP daim dövlətimizin daha da qüdrətlənməsinə, xalqın yüksək rifah şəraitində yaşamasına səy göstərir. Partiyamız bunu irəli sürdüyü təşəbbüsləri, qəbul etdiyi qərarları ilə təsdiqləyir. Yeniləşmə, təkmilləşmə YAP-ın fəaliyyətinin əsasını təşkil edir. Ötən il tarixi Zəfərimiz fonunda VII qurultayını keçirən Yeni Azərbaycan Partiyasının qəbul etdiyi yeni qərarlar daha uğurlu gələcəkdən xəbər verir.»
YAP İdarə Heyətinin üzvü haqqında bəhs olunan ərazi partiya təşkilatının əsasən elm adamlarını, tələbələri öz sıralarında birləşdirdiyini önə çəkərək ölkəmizdə elmin inkişafına göstərilən diqqət və qayğıdan, dövlət başçısı İlham Əliyevin «Neft kapitalını insan kapitalına çevirək!» tezisinin reallıqda öz əksini tapmasından bəhs edib: “Azərbaycan daim dünya elminə verdiyi töhfələri ilə diqqətdə olub. Elmin, yeni texnologiyaların vəhdətinin yaradılması ölkə iqtisadiyyatının inkişafında əhəmiyyətli rol oynayır. Azərbaycanın hər bir iqtisadi çətinlikdən uğurla çıxmasını şərtləndirən amillərdən biri elmi əsaslara söykənməsi, iqtisadiyyatın düzgün əsaslar üzərində qurulmasıdır. Qalib Azərbaycanımız, ölkəmizin aparıcı siyasi təşkilatı olan Yeni Azərbaycan Partiyası Heydər Əliyev siyasətinin uğurlu davamçısı cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə qarşıdakı illərdə daha möhtəşəm uğurlara imza atacaq. Partiyanın hər bir üzvü bu uğurların, Heydər Əliyev ideyalarının təbliğatçısıdır”.
Tədbirdə çıxış edən Yeni Azərbaycan Partiyası Xətai rayon təşkilatı Xocalı prospekti 30 ünvanında yerləşən ərazi partiya təşkilatının sədri, BANM-in prorektoru Zəfər Qurbanov YAP-ın ölkəmizdə ən nüfuzlu partiya olmasını bir daha xatırladaraq söyləyib ki, Azərbaycanın bugünkü uğurlarına öz töhfələrini verən partiyanın yeni hədəflərə doğru inamla irəliləməsi onun dövlətə, xalqa bağlı olduğunu bir daha ortaya qoyur. Sevindirici haldır ki, artıq partiyamızın üzvlərinin sayı 800 min nəfərə yaxındır. Z. Qurbanov yaradıcısı ulu öndər Heydər Əliyev olan Yeni Azərbaycan Partiyasının ölkəmizin ictimai-siyasi həyatında aparıcı mövqeyindən və rolundan danışıb. Bildirib ki, gələcəyə doğru inamla addımlayan Yeni Azərbaycan Partiyası cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ölkəmizin daha da qüdrətlənməsi istiqamətində ciddi səylər göstərir: “2020-ci ildə Azərbaycan öz qəhrəmanlıq tarixinin ən unudulmaz salnaməsini yazdı. Postmünaqişə dövründə, qısa bir zamanda Böyük Qayıdışa hazırlıq olaraq dövlət başçısının Sərəncam və tapşırıqları ilə görülən genişmiqyaslı işlər hər kəsi qürurlandırır. Bu gün işğaldan azad olunmuş torpaqlarımızda böyük quruculuq, yenidənqurma işləri aparılır. Azad Qarabağımız, azad Şuşamız cənnətməkana çevrilir. Partiyanın hər bir üzvü bu işlərə öz töhfəsini verməlidir”.
Yeni Azərbaycan Partiyası Xətai rayon təşkilatının sədri Vüqar Rəhimzadə 30 illik yol qət edən partiyanın qazandığı uğurlardan, milyonların sevgisini qazanmasından, sıralarını kəmiyyət və keyfiyyət baxımından zənginləşdirməsindən, hədəflərini zamanın tələbləri əsasında müəyyənləşdirərək onlara nail olmaq istiqamətində atdığı davamlı addımlardan geniş söhbət açıb: «YAP yarandığı gündən ümumxalq partiyası kimi tanınıb və nüfuz qazanıb. Bu gün partiyanın sıralarında 800 minə yaxın üzvün birləşməsi Heydər Əliyev ideyalarına sədaqətin, Prezident İlham Əliyevin siyasətinə inamın göstəricisidir. Azərbaycanın hər bir uğurunda öz payı olan Yeni Azərbaycan Partiyası «Güclü dövlət, yüksək rifah!» prinsipini fəaliyyətinin önündə saxlayır, daim Azərbaycanın beynəlxalq aləmdə mövqeyinin möhkəmləndirilməsi, həqiqətlərimizin təbliği istiqamətində səylərini artırır. Bu gün bütün Azərbaycan xalqı, o cümlədən YAP-ın sıralarında birləşən hər bir üzv qürurludur. Tarixi Zəfərimiz hər birimizi daha uğurlu gələcək naminə hədəflərin reallığa çevrilməsinə dəstək olmağa çağırır. YAP sözlə əməl birliyi sayəsində cəmiyyətin avanqard qüvvəsi kimi nüfuzunu gündən-günə artırır.»
Vüqar Rəhimzadə partiyanın VII qurultayında dövlət başçısı, YAP-ın Sədri İlham Əliyevin proqram xarakterli çıxışında qarşıya qoyulan vəzifələrdən danışaraq bildirib ki, yeni reallıqlar daha səylə çalışmağı bir tələb kimi qarşıya qoyur.
YAP Xətai rayon təşkilatının sədri Xocalı prospekti 30 ünvanında yerləşən ərazi partiya təşkilatının gələcəkdə sıralarını daha da genişləndirəcəyinə əminliyini ifadə edərək nəzdində yaradıldığı Bakı Ali Neft Məktəbinin ali təhsil ocağı kimi böyük nüfuzundan bəhs edib. Bildirib ki, yaradılmasının 11 ilini arxada qoyan bu ali təhsil ocağı uğurları ilə 100 illik yol qət etdiyi təəssüratını formalaşdırır. Bu ali məktəb qalib Azərbaycanın gələcəyi üçün yüksək ixtisaslı kadrlar yetişdirir.
Daha sonra təşkilati məsələlərə baxılıb. Emil Aslanlı Xocalı prospekti 30 ünvanında yerləşən ərazi partiya təşkilatının yeni sədri, Elmir Qurbanov isə sədr müavini seçiliblər.
Xocalı prospekti 30 ünvanında yerləşən ərazi partiya təşkilatının yeni sədri, BANM-in Karyera və tələbələrlə iş şöbəsinin müdiri Emil Aslanlı Azərbaycanın uğurlu inkişafından, dövlətimizin başçısı İlham Əliyevin təkmil islahatlarının ölkəmizin qarşısında açdığı imkanlardan geniş bəhs edib. Bildirib ki, dövrün tələblərinə uyğun təkmilləşmə hər sahədə uğurlara yol açmaqla yanaşı, qarşıya mühüm vəzifələr qoyur. Yeni Azərbaycan Partiyası hər zaman islahatlar prosesinə öz töhfələrini verib, bu gün də yeni hədəflərə doğru inamla irəliləyir.
Emil Aslanlı göstərilən etimada görə minnətdarlığını bildirib. Qeyd edib ki, Yeni Azərbaycan Partiyasının üzvü olmaq böyük şərəf və qürurdur: “YAP dövlətimizin həyata keçirdiyi və uğurlu gələcəyimizə xidmət edən siyasətdə böyük rolu olan partiyadır. YAP-da gənclərin öz potensial imkanlarından maksimum istifadə etmələri üçün bütün şərait yaradılıb. Belə güclü partiyanın üzvü olmaq, eyni zamanda, böyük məsuliyyətdir”.
Yeni Azərbaycan Partiyası İdarə Heyətinin üzvü, Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov və YAP Xətai rayon təşkilatının sədri Vüqar Rəhimzadə yeni tərkibə uğurlar arzulayıblar.

Khatai District Organization of New Azerbaijan Party holds event at Area Party Organization located at Khojaly Avenue 30
The Khatai District Organization of the New Azerbaijan Party (NAP) has held an event at the Area Party Organization located at Khojaly Avenue 30.
At the event, Elmar Gasimov, a member of the NAP Board and the rector of Baku Higher Oil School (BHOS), spoke about the factors that have led to the transformation of the New Azerbaijan Party, founded by the great leader Heydar Aliyev, into a vanguard force of society, which plays a leading role in the social and political life of our country.
"This year we will celebrate the 30th anniversary of the New Azerbaijan Party. The past 30 years show a clear picture of the glorious path the party has taken. The New Azerbaijan Party, which has won the love of millions thanks to its commitment to the path it has taken and its compliance with the vows it has made, has a great share in the success of Azerbaijan, which has achieved a sustainable economic development. NAP constantly strives to make our state much stronger and people’s living conditions much better. All the initiatives and decisions made by our party serve this purpose. Innovation and improvement is the main direction of NAP's activity. The new decisions taken by the New Azerbaijan Party, which held its 7th congress last year against the background of our historic Victory, herald a more successful future."
Noting that NAP mainly unites scientists and students in its ranks, the rector spoke about the attention and care shown to the development of science in our country by President Ilham Aliyev, whose motto “Let's turn oil capital into human capital!” has been successfully realized.
"Azerbaijan has always been in the spotlight for its contributions to world science. Ensuring the unity of science and new technologies has contributed significantly to the development of the country's economy. Azerbaijan can successfully overcome any economic difficulty because it has been building its economy on a strong scientific foundation. Azerbaijan will achieve greater success in the coming years under the leadership of Mr. Ilham Aliyev, a successful follower of Heydar Aliyev's policy. Every member of the New Azerbaijan Party is a propagandist of these successes and Heydar Aliyev's ideas."
Speaking at the event, Chairman of the Area Party Organization of the Khatai District Organization of the New Azerbaijan Party and BHOS Vice-Rector Zafar Gurbanov said that NAP is the most influential party in our country, which has contributed to Azerbaijan’s success.
“NAP is confidently moving towards new goals, and it is gratifying that the number of its members has raised to about 800,000 people”.
Zafar Gurbanov spoke about the leading position and role of the New Azerbaijan Party, which was founded by the great leader Heydar Aliyev, in the social and political life of our country. He said that the New Azerbaijan Party is taking serious steps towards strengthening our country under the leadership of Mr. Ilham Aliyev.
"In 2020, Azerbaijan wrote the most unforgettable chronicle of its heroic history. Everyone is proud of the large-scale works that have been carried out in the post-conflict period within the short-term “Great Return” program led by the head of state. Today, major construction and reconstruction works are being carried out in our liberated lands. Our free Karabakh, our free Shusha are turning into a Paradise Corner. Every member of the party should contribute to these works."
Vugar Rahimzadeh, Chairman of the Khatai District Organization of the New Azerbaijan Party, talked about the successes of the 30-year-old party, which has won the love of millions, enriching its ranks in terms of quantity and quality, defining its goals based on the requirements of the time and taking continuous steps to achieve them.
"YAP has been recognized as a national party and has gained prestige since its inception. The fact that today NAP counts around 800,000 members in its ranks testifies to the loyalty to Heydar Aliyev's ideas and confidence in President Ilham Aliyev's policy. The New Azerbaijan Party, which has its share in every success of Azerbaijan, keeps the "Strong state, high prosperity!" principle at the forefront of its activities, constantly increases its efforts to strengthen Azerbaijan's position in the international arena and promote the truth about our country. Today, all the people of Azerbaijan, including every NAP member, are proud of their country. Our Historic Victory calls on each of us to support the translation of goals into reality for a more successful future. Thanks to the unity of words and deeds, NAP is increasing its reputation as a vanguard force of the society day by day.”
Speaking about the tasks laid out by NAP Chairman Ilham Aliyev in his programmatic speech at the VII congress of the party, Vugar Rahimzadeh stressed that new realities require harder work. Chairman of NAP Khatai Regional Organization expressed confidence that the Area Party Organization located at Khojaly Avenue 30 will further expand its ranks in the future, adding that Baku Higher Oil School has gained a great reputation as a higher education institution. He said that because of its successes, BHOS, which has been existing for only 11 years, gives the impression that it has traveled a 100-year journey. “This university trains highly qualified specialists who contribute to the successful future of Azerbaijan.”
Then, organizational issues were discussed. Emil Aslanli was elected the new chairman of the Area Party Organization located at Khojaly Avenue 30, and Elmir Gurbanov was elected the deputy chairman.
Emil Aslanli, the new chairman of the Area Party Organization and the head of the Career and Student Affairs Department of BHOS, spoke extensively about the successful development of Azerbaijan and the opportunities that the advanced reforms initiated by the head of state Ilham Aliyev have opened up for our country. He said that the improvement activities carried out in accordance with the requirements of the time not only contributed to achieving success in all areas, but also set important tasks ahead. The New Azerbaijan Party has always contributed to the reform process, and today it is confidently moving towards new goals.
Emil Aslanli expressed his gratitude for the trust shown in him. He noted that it is a great honor and pride to be a member of the New Azerbaijan Party.
"NAP is a party that plays a great role in the politics implemented by our state and serves our successful future. All conditions have been created in NAP for young people to make maximum use of their potential. Being a member of such a powerful party is also a great responsibility."
Elmar Gasimov, a member of the NAP Board and the rector of BHOS, and Vugar Rahimzadeh, the chairman of the Khatai District Organization of NAP, wished success to the new composition of the party’s leadership.