Qaradağ məktəbliləri Bakı Ali Neft Məktəbində
Qaradağ Gənclər Evinin aktiv könüllüləri Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) qonağı olublar. Onlar Qaradağ rayonu 321, 294 və 228 saylı məktəbin I ixtisas qrupu üzrə buraxılış imtahanlarında yüksək bal toplayan şagirdləridir.
Karyera və tələbələrlə iş şöbəsinin əməkdaşı Mənzər Mustafayeva qonaqları Bakı Ali Neft Məktəbinin kampusu ilə tanış edib. Onlar 600 nəfərlik Konqres zalı, Neft Muzeyinin eksponatları, kitabxana, üzgüçülük hovuzu, iki qapalı idman zalı, tələbə yeməkxanası, auditoriyalar, müasir tədris laboratoriyaları, fitnes mərkəzi, süni örtüklü stadion, tennis kortu, voleybol, basketbol, yüngül atletika meydançaları və Tələbə evini gəziblər.
Qonaqlara Ali Məktəbin fəaliyyət istiqamətləri, yeni kampusu, illər üzrə ümumi statistik göstəriciləri, BANM-in ixtisasları üzrə minimal keçid balları, əməkdaşlıq etdiyi xarici şirkətlər və ali təhsil müəssisələri, tədris proqramları, daxili intizam qaydaları, yerli və transmilli şirkətlərdə təşkil olunan təcrübə proqramları, seminarlar haqqında məlumatlar verilib.
Sonda Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımovun adından şagirdlərə simvolik hədiyyələr təqdim edilib.

Active volunteers from Garadagh Youth House have visited Baku Higher Oil School (BHOS). They are students of Garadagh District Schools No. 321, 294 and 228 who scored high in the final exams in the first specialty group.
Manzar Mustafayeva, an employee of the Career and Student Affairs Department, acquainted the guests with the campus of Baku Higher Oil School.
During the tour, they were shown the 600-seat Congress Hall, the Oil Museum’s exhibits, a library, a swimming pool, two indoor gyms, a student canteen, classrooms, modern learning labs, a fitness center, an artificial roofed stadium, tennis, volleyball and basketball courts, an athletics field, and the Student House.
The guests were provided information about the university’s activity directions, the new campus, general statistical indicators per years, minimum passing scores per specialties, the university’s partners, teaching programs, internal disciplinary rules, internship programs implemented in local and transnational companies, and workshops.
At the end of the tour, the schoolchildren were presented with symbolic gifts on behalf of the rector.