Elmar Qasımov ABŞ-də doktoranturaya qəbul olan BANM tələbələri ilə görüşüb
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov ABŞ-nin nüfuzlu universitetlərinə tam təqaüdlü doktorantura pilləsinə qəbul olan Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasının V kurs tələbələri Xaqan Kərimov, Sənan Həsənov, İsa Cəfərov və Kimya mühəndisliyi ixtisasının V kurs tələbəsi Rəşad Əhmədovla görüşüb.
Tələbələri təbrik edən rektor onlara təhsillərinin yeni pilləsində uğurlar arzulayıb. Elmar Qasımov Azərbaycanın intellektual əsgərləri olan tələbələrə ölkəmizi və Ali Məktəbi layiqincə təmsil etməyi tövsiyə edib.
Xaqan Kərimov, Sənan Həsənov və İsa Cəfərov Kompüter elmləri ixtisasının kibertəhlükəsizlik istiqaməti üzrə, Rəşad Əhmədov isə Kimya mühəndisliyi üzrə birbaşa doktorantura pilləsinə qəbul olaraq tam təqaüd qazanıblar.
Tələbələr bir neçə universitetə qəbul olsalar da, araşdırma maraqlarına uyğun olaraq, Xaqan Kərimov Yuta Universiteti, Sənan Həsənov Mərkəzi Florida Universiteti, İsa Cəfərov Nyu-York Şəhər Universiteti, Rəşad Əhmədov isə Roçester Universitetini seçib.

Elmar Gasimov has met with BHOS students who were admitted to doctoral studies in US universities
Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) Elmar Gasimov has met with fifth-year students of Process Automation Engineering Department Khagan Karimov, Sanan Hasanov, Isa Jafarov and fifth-year student of Chemical Engineering Department Rashad Ahmadov, who were awarded full doctoral scholarships from prestigious US universities.
Congratulating the students, the rector wished them success in their doctoral pursuits. Elmar Gasimov advised the students, who are the intellectual soldiers of Azerbaijan, to represent honorably their country and university abroad.
Khagan Karimov, Sanan Hasanov and Isa Jafarov will study in the direction "Cybersecurity" of the Computer Science specialty. Rashad Ahmadov will study in the direction of Chemical Engineering. All these students were awarded full doctoral scholarships, regardless of the fact that they do not have master’s degrees.
Although each of these students had been admitted simultaneously to several universities, Khagan Karimov chose the University of Utah, Sanan Hasanov chose the University of Central Florida, Isa Jafarov – the City University of New York, and Rashad Ahmadov – the University of Rochester.