Bakı Ali Neft Məktəbinin məzunu birinci oldu
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) məzunu, SOCAR-ın Kompleks Qazma İşləri Trestinin Qazma üzrə böyük mühəndisi Niyaz Əhmədzadə Təlim, Tədris və Sertifikatlaşdırma İdarəsinin (TTSİ) Kadr hazırlığının təşkili mərkəzində İADC WellSharp Qazma əməliyyatları üzrə “Nəzarətçi” səviyyəli təlim kursunu başa vurmuş dinləyicilər arasında biliklərin qiymətləndirilməsi (imtahan) prosesində ən yüksək nəticə göstərərək 97% bal toplayıb və 1-ci yerə çıxıb.
Niyaz Əhmədzadə 2018-ci ildə BANM-in “Neft-qaz mühəndisliyi” ixtisası üzrə bakalavr pilləsini, 2020-ci ildə magistr pilləsini fərqlənmə ilə bitirərək “Yatağın qiymətləndirilməsi və idarəolunması ixtisaslaşması”nın birincisi olub.
O, 2018-ci ildə Neft Mühəndisləri Cəmiyyəti (SPE) tərəfindən Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasının tələbələri üçün təşkil edilmiş “PetroBowl” beynəlxalq səviyyəli intellektual yarışın Azərbaycan üzrə çempionatında 1-ci yerə layiq görülən BANM-in “OnePetro” komandasında təmsil olunub. Ali Məktəbin komandası daxilində Azərbaycanı yüksək səviyyədə təmsil edən 5 tələbədən biri kimi Niyaz Əhmədzadə 2019-cu ildə Kanadanın Kalqari şəhərində keçirilmiş beynəlxalq “PetroBowl” yarışının final mərhələsində iştirak edərək fərqlənib və Bakı Ali Neft Məktəbinin adının dünyanın ən güclü 16 universiteti siyahısına daxil edilməsinə nail olub.

Graduate of Baku Higher Oil School (BHOS), Senior Drilling Engineer at SOCAR's Complex Drilling Works Trust Niyaz Ahmadzade has taken the first place (97% score) in the knowledge assessment examination held among the trainees who completed the IADC Well Sharp (Drilling Operations – Supervisor) Course at the Training Center of the Training, Education and Certification Department.
Niyaz Ahmadzade graduated with honors from BHOS in 2018 with a bachelor's degree in Petroleum Engineering, and in 2020 - with a master's degree.  He was the first to specialize in Field Assessment and Management.
Niyaz Ahmadzade was a member of the OnePetro team, which in 2018 won the 1st place in Azerbaijan’s championship of the international intellectual competition PetroBowl, organized by the Society of Petroleum Engineers (SPE) for students majoring in Oil and Gas engineering.
Niyaz Ahmadzadeh was one of the five students, members of the BHOS team, who  represented Azerbaijan at a high level by participating in the finals of the international competition PetroBowl held in Calgary, Canada, in 2019. He distinguished himself at the competition and Baku Higher Oil School was included in the list of 16 strongest universities in the world.