Bakı Ali Neft Məktəbinin müəllimi rəhbər vəzifəyə təyin edilib
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) müəllimi, yer elmləri üzrə fəlsəfə doktoru Elvin Əhmədov Azərbaycan Neftçi Geoloqları Cəmiyyətinin İdarə Heyətinin qərarı ilə Cəmiyyətin vitse-prezidenti təyin olunub. O, həmçinin “Azneft” İB-nin Modelləşmə və hasilatın proqnozu şöbəsinin rəisidir.
Elvin Əhmədov 2005-ci ildə Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasının “Neft və qazın geologiyası” üzrə bakalavr, 2009-cu ildə isə “Dəniz neft-qaz geologiyası” ixtisası üzrə magistr pilləsini fərqlənmə ilə bitirib, ixtisasca mühəndis geoloqdur. 2017-ci ildən yer elmləri üzrə fəlsəfə doktorudur. 2018-ci ildə ABŞ-ın Corc Vaşinqton Universitetinin “Layihələrin idarə edilməsi” ixtisası üzrə BANM-də təşkil olunmuş magistr proqramını bitirib. SOCAR-ın göndərişi ilə müvafiq olaraq, 2 dəfə - 2017-ci və 2019-cu illərdə Yaponiyanın müxtəlif şəhərlərində təşkil olunmuş lay mühəndisliyi, idarəetmə təlimlərində iştirak edib və beynəlxalq sertifikatla yiyələnib. 2021-ci ildən BANM-də Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasında Layın qiymətləndirilməsi, Neft və qaz yataqlarının işlənməsi, Neft-qaz quyularının tamamlanması və Enerji geosiyasəti fənnlərini tədris edir. Elvin Əhmədov həmçinin İrlandiyanın Alison təlim-tədris mərkəzinin Neft-qaz bölməsinin aktiv iştirakçı-üzvüdür. 80-dən çox elmi əsərin müəllifidir. 15 ilə yaxın neft sənayesində təcrübəyə malikdir və SOCAR rəhbərliyi tərəfindən 2016-cı ildə ölkənin “Neft-qaz sənayesinin inkişafında xüsusi xidmətlərinə görə” Fəxri Fərmanla təltif edilib.
Yeri gəlmişkən, 1993-cü ildə yaranan Azərbaycan Neftçi Geoloqları Cəmiyyəti Azərbaycan geoloqlarını yer elmləri ətrafında birləşdirən yeganə cəmiyyətdir. Yarandığı gündən beynəlxalq və respublika əhəmiyyətli elmi-texniki konfransların təşkilatçılığı, “Azərbaycan Geoloqu” elmi jurnalının nəşri, gənc geoloqların xarici ölkələrdə təhsil almasını, elm və sənaye ocaqlarında geoloji birliklərin mübadiləsi və fəaliyyətini təşkil edir. Bu illər ərzində Cəmiyyətin rəhbər şəxsləri Azərbaycanın görkəmli geoloqları olub.

BHOS teacher appointed to senior position
Elvin Ahmadov, a teacher at Baku Higher Oil School (BHOS), Doctor of Philosophy in Earth Sciences, has been appointed Vice-President of Azerbaijan Society of Petroleum Geologists (ASPG) by the decision of the ASPG Board. He also heads the Modeling and Production Forecasting Department of Azneft PU.
Elvin Ahmadov graduated with honors from the Azerbaijan State Oil Academy in 2005 with a bachelor's degree in Oil and Gas Geology, and in 2009 - with a master's degree in Offshore Oil and Gas Geology. He is a geological engineer. He has been a Doctor of Philosophy in Earth Sciences since 2017. In 2018, Elvin Ahmadov completed the U.S. George Washington University’s master degree program in Project Management at BHOS. He twice participated in layering engineering and management trainings organized in different cities of Japan in 2017 and 2019, and received an international certificate. As of 2021, he has been lecturing on Oil Assessment, Oil and Gas Field Development, Oil and Gas Well Completion and Energy Geopolitics at the Petroleum Engineering Department of BHOS. Elvin Ahmadov is also an active participating member of the Oil and Gas Division of Alison Learning Centre in Ireland. He is the author of more than 80 scientific works. He has about 15 years of experience in the oil industry and was awarded an Honorary Certificate by SOCAR’s management in 2016 for “special services in the development of the country's oil and gas industry”.
It is worth noting that the Azerbaijan Society of Petroleum Geologists, which was founded in 1993, is the only society that unites Azerbaijani geologists around the earth sciences. Since its establishment, the ASPG has been engaged in organizing international and national scientific and technical conferences, publishing the scientific journal “Azerbaijan Geologist”, sending young geologists to study abroad, sharing geological knowledge with science and industry institutions. Prominent geologists of Azerbaijan have been heading the Society over these years.