Bakı Ali Neft Məktəbinin yenilənmiş veb-saytı təqdim edildi
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) yenilənmiş, təkmilləşdirilmiş, beynəlxalq standartlara uyğun http://www.bhos.edu.az rəsmi veb-səhifəsinin təqdimatı keçirilib.
Ali Məktəbin administrativ və professor-müəllim heyətinin iştirak etdiyi təqdimatda rektor Elmar Qasımov bildirib ki, yenilənmiş sayt BANM-in yaradılmasının 10 illik yubileyi ilə bağlı həyata keçiriləcək Tədbirlər planının ilkidir. Rektor qeyd edib ki, müasirləşən və qloballaşan dünyada Ali Məktəbin rəsmi saytının yenilənməsi, beynəlxalq standartlara uyğun dizayn olunması zamanın tələbi idi və saytın yenilənməsi yüksək səviyyədə həyata keçirilib, müasir tələblərə tam olaraq cavab verir: “Saytın yenilənməsi prosesinə başlayanda köhnə saytı analiz etdik, bu sahədə dünya təcrübəsini araşdırdıq və qabaqcıl təcrübələrdən yararlandıq. Nəticədə daha əlçatan, istifadəçilərin və ziyarətçilərin tələblərinə, maraqlarına uyğun müasir veb-saytı hazırladıq. BANM-in fəaliyyəti və ən son xəbərləri haqqında ətraflı məlumat əldə etmək istəyənlər saytdan daha rahat şəkildə faydalana biləcəklər”.
Saytın ərsəyə gəlməsində iştirak edənlər təqdim olunan yeniliklər, əlavələr, saytın tərtibatı, məzmunu, imkanları barədə ətraflı məlumat veriblər. Saytda BANM-in fəaliyyəti ilə yanaşı, Ali Məktəbdə keçirilən tədbirlər, struktur və akademik bölmələr, tələbə həyatı, statistik məlumatlar, beynəlxalq əlaqələr, yerli və xarici qonaqlar haqqında geniş məlumatlar yerləşdirilib, köhnə bölmələr təkmilləşdirilib. Ali Məktəbin yenilənmiş saytında abituriyent və tələbələrdən ən çox daxil olan suallar da nəzərə alınaraq bir çox bölmələr, xüsusilə, ən çox verilən suallar və cavablar bölməsi də yaradılıb, yeni imkanlarla zənginləşdirilib.
Rəngarəng bölmələrlə zəngin olan yenilənmiş saytda məlumatlar qısa, lakonik və əlçatan, dizaynı isə daha sadə və gözoxşayandır. Bundan başqa, sayta Ali Məktəbin 10 illiyi ilə bağlı hazırlanmış loqo da yerləşdirilib. Əcnəbilərin BANM haqqında məlumat əldə etməsi üçün sayt Azərbaycan dili ilə yanaşı, ingilis dilində də fəaliyyət göstərir və daim yenilənməkdə davam edəcək.

Baku Higher Oil School (BHOS) has launched its new official website http://www.bhos.edu.az. The website was improved and updated to meet international standards.
BHOS Rector Elmar Gasimov said at the presentation of the new website, which was attended by the BHOS administrative and teaching staff, that the website was updated as part of the Action Plan to be implemented in connection with the 10th anniversary of BHOS. The rector noted that in the modern and globalized world, updating the official website of the university, designing it in accordance with international standards was dictated by the requirements of modern times and that the website was updated at a high level to fully meet these requirements.
"Before starting the process of updating the website, we had analyzed the old website and studied the world experience in this area in order to use the best practices to this end. As a result, we have developed a more accessible, modern website that meets the needs and interests of users and visitors. Those who want to get detailed information about the university’s activities and the latest news about BHOS will be able to use the site more easily”.
Participants in the improvement of the website provided detailed information about the innovations, additions, design, content and capabilities of the website. Besides BHOS activities, the website contains extensive information about the events held at the university, structural and academic sections, student life, statistics, international relations, local and foreign guests. The old sections of the website were also improved. Taking into account frequently asked questions from applicants and students, a number of new sections, including the most frequently asked questions and answers section, were created on the updated website.
The updated website is rich in colorful sections, its content is concise and accessible, and its design is simpler and more eye-catching. In addition, a logo dedicated to the 10th anniversary of Baku Higher Oil School was posted on the website. The new website is available in Azerbaijani and English languages, so foreigners will be able to easily acquire information about BHOS. The website will be constantly updated.