Türkiyənin Azərbaycandakı səfiri Cahit Bağcı Bakı Ali Neft Məktəbində
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov Türkiyənin Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Cahit Bağcı ilə görüşüb. Səfiri Ali Məktəbdə görməkdən məmnunluğunu bildirən Elmar Qasımov BANM-in uğurlarından bəhs edib. Bu il ölkə üzrə Prezident təqaüdünə layiq görülən 102 nəfərdən 33-nün BANM-in tələbəsi olduğunu qeyd edən rektor bildirib ki, bu, Azərbaycan təhsil tarixində ən yüksək göstəricidir. Türkiyənin Azərbaycandakı səfiri Cahit Bağcı isə Bakı Ali Neft Məktəbi kimi nüfuzlu, beynəlxalq səviyyəli bir ali təhsil müəssisəsinin fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib.
Elmar Qasımov vurğulayıb ki, qardaş ölkələr olan Azərbaycan və Türkiyə arasında bütün sahələrdə, o cümlədən təhsil sektorunda geniş əlaqələr mövcuddur. BANM-in rektoru Türkiyə universitetləri ilə qarşılıqlı əlaqələrin qurulmasında maraqlı olduğunu vurğulayıb. Həmçinin Türkiyə universitetləri ilə ikili diplom mövzusunda müzakirələr aparılıb. Səfir Cahit Bağcı Bakı Ali Neft Məktəbi ilə Türkiyənin ali təhsil müəssisələrinin əməkdaşlığına dəstək verməyə hazır olduqlarını qeyd edib.
Görüşdə qarşılıqlı əməkdaşlıq, əlaqələrin yüksək səviyyədə inkişafı, Türkiyə universitetləri ilə BANM arasında birgə layihələr müzakirə olunub.

Ambassador of Turkey to Azerbaijan Jahit Bagchi visits Baku Higher Oil School
Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) Elmar Gasimov has met with Ambassador of Turkey to Azerbaijan Jahit Bagchi.
Elmar Gasimov expressed satisfaction with the meeting with the ambassador at the university. The rector informed the guest about the successes of the university. Noting that 33 out of 102 Presidential Scholars of this year are BHOS students, the rector said that this is the highest figure in the entire history of Azerbaijani education.
Ambassador of Turkey to Azerbaijan Jahit Bagchi, in turn, highly appreciated the activities of such a prestigious international university as Baku Higher Oil School. Elmar Gasimov stressed that the fraternal countries Azerbaijan and Turkey have extensive ties with each other in all spheres, including education. BHOS Rector expressed his interest in establishing mutual relations with Turkish universities.
At the meeting, discussions were held on the joint implementation of dual diploma programs with Turkish universities. Ambassador Jahit Bagchi stressed that they are ready to support cooperation between Baku Higher Oil School and Turkish universities. During the meeting, the sides also discussed issues of establishing mutual cooperation, developing relations at a high level, implementing joint projects between BHOS and Turkish universities.