Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov "Azerbaycan Universitetleri" Facebook səhifəsi tərəfindən keçirilən 2014/2015-ci tədris ili üçün "Ən yaxşı rektor" müsabiqəsinin qalibi seçilib. Bu barədə sözügedən səhifənin admini Zöhrab Süleyman həmin səhifədə məlumat verib.
Belə ki, universitetlərin reytinq lideri olan Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov mövsüm ərzində hədsiz aktivliyinə, tələbələr arasındakı nüfuzuna, rektoru olduğu ali təhsil müəssisəsində tələbələr üçün əsl nümunəvi şərait yaratdığına, rəhbərlik etdiyi Ali Məktəbin media ilə əlaqələrinin daha sıx olmasına və digər universitet tələbələri arasında keçirilən simvolik səsvermədə üstün olmasına (41%) görə bu ada layiq görülüb.
Xatırladaq ki, buna qədər səhifədə keçirilən ilk 2 yarışmada BDU rektoru, akademik Abel Məhərrəmov və ADA Universitetinin rektoru Hafiz Paşayev qalib olublar.

BHOS Rector Elmar Gasimov was elected the Best Rector
Rector Elmar Gasimov was elected the Best Rector of 2014/2015 academic year based on the results of the symbolic voting organized on Azerbaycan Universitetleri Facebook Page. Elmar Gasimov, as the rector of BHOS, the leader in the national university rankings, was awarded this title getting the maximum 41% of other national university students' votes for his reputation among students, the exemplary education and training conditions BHOS offers and close relations of the school with social media.
The similar voting held previously was won by Abel Maharramov, the Rector of Baku State University and Hafiz Pashayev, the Rector of ADA University.