BANM-ın müəllimi yüksək mükafata layiq görülüb
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Bədən tərbiyəsi kafedrasının baş müəllimi, Dağlıq Qarabağda müharibə veteranı Pyotr Kuvşinov iki yüksək mükafatla təltif olunub. O hərbi xidmətlərinə görə “Müharibə veteranı medalı” və "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 100 illiyi" medalı ilə təltif edilib.
Qeyd edək ki, Pyotr Kuvşinov 1992-1996-ci illərdə Dağlıq Qarabağda Azərbaycanın bütövlüyü uğrunda mübarizə aparmış, Ağdam, Ağdərə, Kəlbəcər, Laçın, Murovdağ, Tərtər və Füzuli kimi qaynar döyüş bölgələrində vuruşmuş və iki dəfə ağır yaralanmışdır.
Müharibə zonasından döndükdən sonra Pyotr Kuvşinov yenidən peşəkar bir idmançı oldu və üzgüçülük və su polosunun tədrisinə başlayıb.
Bir çox nüfuzlu idman müsabiqəsinin qalibi, SSRİ-nin idman ustası Pyotr Kuvşinov 2015-ci ildə Bakıda keçirilən İlk Avropa Oyunlarında su polo hakimi heyətinin tərkibində iştirak etmək üçün dəvət alıb.
2017-ci ildə isə İslam Oyunları zamanı su polosu üzrə Azərbaycan milli yığmasının məşqçisi olub.
BANM ailəsi adından əməkdaşımızı layiq görüldüyü mükafatlara görə təbrik edir, ona yeni nailiyyətlər arzu edirik.

BHOS teacher receives recognition awards
Senior teacher of the Physical Education department of Baku Higher Oil School Pyotr who is also a veteran of combat operations in Nagorno-Karabakh received two national recognition awards at once. He was awarded with a medal of war veteran and “The 100th anniversary of the Armed Forces of Azerbaijan 1918-2008” medal for his military merits and service in the National Army in Nagorno Karabakh.
In 1992-1996, Pyotr Kuvshinov participated in the military operations for the territorial integrity of Azerbaijan and engaged in combat operations in Agdam, Agdere, Kelbajar, Lachin, Murivdag, Terter and Fizuli. While in the area of the combat operations, he was badly wounded twice. After completing the military service, Pyotr returned to professional career in sports and teaching swimming and water polo. He is a winner of many regional competitions and bears a title of Master of Sports of USSR in water polo. In 2015, Pyotr Kuvshinov participated in the Baku 2015 European Games as a Technical Official. In 2017, he participated in the Baku 2017 4th Islamic Solidarity Games as a trainer of the national water polo team of Azerbaijan.