BANM tələbələri üçün Halliburton şirkətində yay təcrübəsi
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Halliburton şirkətinin nümayəndələri tərəfindən tələbələrin şirkətdə ödənişli yay təcrübəsi keçmələri üçün «Neft-qaz mühəndisliyi» və «Kimya mühəndisliyi» ixtisasının II və III kurs tələbələri arasında seçimin ilkin mərhələsi keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan BANM-in rektoru Elmar Qasımov Halliburton şirkətinin təmsilçilərini salamlayaraq, Ali Məktəbin tələbələri üçün şirkətdə təcrübə imkanlarının yaradıldığından məmnunluğunu bildirib. O, qeyd edib ki, tələbələr nəzəriyyəni təcrübə ilə birləşdirərək, gələcəyin yüksək ixtisaslı kadrları kimi formalaşmaq üçün belə imkanlardan faydalanmalıdırlar. Ali Məktəb öz məzunlarının gələcəkdə karyera uğurları qazanmaları məqsədilə Azərbaycandakı transmilli şirkətlərlə hər zaman əməkdaşlıq edir. E.Qasımov Halliburton şirkətinin təmsilçilərinə bu əməkdaşlığa görə təşəkkürünü bildirib və tələbələri bu kimi tədbirlərdə fəal iştirak etməyə çağırıb.
Şirkət nümayəndələri Halliburton şirkətində baş tutacaq yay təcrübəsi haqqında təqdimatla çıxış edərək, tələbələrə ətraflı məlumat veriblər. Həmçinin sözügedən şirkətdə yayda tələbələr üçün ödənişli təcrübə imkanları, müraciət üçün ərizələrin doldurulma qaydaları, iş imkanları haqqında geniş məlumat verilib. Seçimin ilkin mərhələsində şirkət nümayəndələri tələbələri maraqlandıran çoxsaylı sualları cavablandırıblar.

Representatives of Halliburton held the first selection round for the company paid summer internship program of the 2nd and 3rd year students of Petroelum Engineering and Chemical Engineering programs at BHOS.
Rector of BHOS, Elmar Gasimov welcomed and thanked the guests for the visit and extended his pleasure for a such opportunity that is offered for BHOS students. Mentioning the importance of the theory application into practice, he noted that, it should be must for the students to take the advantages of such opportunities to become highly specialised in the sphere. Mr Gasimov added that higher school keeps its collaboration with transnational companies for the further career of its graduates.
Halliburton representatives provided the students with the detailed presentation of the summer intersnhip program, instructed them with the application fill in procedures, gave informaton about the career opportunities at the company as well as answered the questions.