Bakı Ali Neft Məktəbində Yeni tədris metodları adlı təlim keçirilib
Azərbaycanda beynəlxalq standartlara uyğun, müasir tədris planları və texnologiyaları əsasında qurulan təhsil prosesini təşkil edən Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Neft-qaz mühəndisliyi, Kimya mühəndisliyi və Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasları üzrə tədris proqramını həyata keçirən professor-müəllim heyəti üçün təlim keçirilib. “Yeni tədris metodları” adlanan təlim proqramı 3 gün davam edib.
Təlimin açılış günü Ali Məktəbin rektoru Elmar Qasımov təlim iştirakçılarını salamlayaraq, BANM üçün nəinki onun tələbələrinin, onun profesional professor-müəllim heyətinin də daim inkişaf etməsinin əhəmiyyətini vurğulayıb. Rektor qeyd edib ki, BANM bu gün tədris proqramını dünya standartlarına uyğun qurub və bu təlim Ali Məktəbin fəaliyyətinin bundan sonra da standartlara cavab verməsi və daha da  inkişaf etdirilməsi üçün nəzərdə tutulmuş tədbirlər planının bir hissəsidir.
Təlimin əsas məqsədi BANM-ın ixtisaslı mühəndis kadrlarının hazırlanmasında tətbiq olunan tədris proqramlarının tələbələrə daha müasir və effektiv üsullarla çatdırılması, bu istiqamətdə müəllimlərin qarşısına çıxan problemlərin aşkar edilməsi və həlli yollarının müzakirə edilməsi olub.
Təlim Böyük Britaniyanın “TwentyEighty Strategy Execution” şirkətinin ən profesional təlimçilərindən olan, biznes inzibatçılığı üzrə magistr, risklərin idarə edilməsi üzrə  mütəxəssis və eyni zamanda Layihə İdarəetmə Məktəbinin təlimçisi Didye Estibaldır.
Səkkiz moduldan ibarət olan təlim BANM-ın professor-müəllim kollektivinə yeni tədris konsepsiyaları, bu konsepsiyalara müəllimlərin və tələbələrin baxışı, yeni tədris texnikalarından düzgün istifadənin yolları, ənənəvi və yeni tədris metodlarının müqayisəli təhlili, tədris üzrə yeni fəaliyyət planının hazırlanması kimi mövzulardan ibarət olub.

A three-day training course entitled "New Teaching Methods" is held for academic staff at Baku Higher Oil School (BHOS), which is set up in compliance with international standards, modern educational plans and advanced technologies for training of highly qualified specialists in petroleum engineering, chemical engineering and process automation engineering.
Speaking at the opening of the training, the Higher School rector Elmar Gasimov underlined the importance of professional development not only for students, but also for lecturers and teachers. Having noted that curriculum at BHOS is in line with world standards, he said that the training was an integral part of the plan of actions aimed at further improvement of the work of the Higher School.
The main purpose of the training is to equip BHOS lecturers and professors with the most up-to-date and effective methods for training future engineers and enable them address issues they face in this field.
The program comprising eight modules included topics such as Review of New Teaching Concepts from Teachers and Students’ Perspectives, New Teaching Techniques, Comparative Analysis of Traditional and New Teaching Methods, and Development of a New Action Plan for Teaching. The training was conducted by Didier Estibals, one of the most professional trainers in the UK's TwentyEighty Strategy Execution company, Master of Business Administration, Risk Management Specialist and instructor of the School of Project Management at BHOS.