Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunun direktoru, kimya elmləri doktoru, akademik Vaqif Abbasovu 65 illik yubileyi münasibətilə təbrik edib. Rektor Vaqif Abbasovun Azərbaycanın təhsili və neft-kimya sənayesinin inkişafında böyük rolu olduğunu bildirərək, bu fədakar əməyi Azərbaycan hökuməti və ölkə ictimaiyyətinin də  yüksək qiymətləndirdiyini qeyd edib. Elmar Qasımov deyilənlərə sübut olaraq  Vaqif Abbasovun “Qabaqcıl təhsil işçisi” döş nişanına, “Azərbaycanın əməkdar müəllimi” fəxri adına, “Şöhrət” ordeninə və onlarla digər mükafatlara layiq görüldüyünü vurğulayıb. Ali Məktəbin rektoru Vaqif Abbasova onun uğurlu fəaliyyətindən bəhs edən Ünvannaməni təqdim edib.
Qeyd edək ki, Vaqif Abbasov 950-yə yaxın elmi əsər, xaricdə dərc olunmuş 267 məqalə və tezislər, 50-dən çox patent, 13 monoqrafiya, 20 dərslik, 18 dərs vəsaitinin müəllifi olaraq Azərbaycan elminin və təhsilinin inkişafına verilən böyük töhfələr verib.

BHOS Rector Elmar Gasimov congratulated Director of Institute of Petrochemical Processes Vagif Abbasov
Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) met with Director of the Institute of Petrochemical Processes of Azerbaijani National Academy of Sciences, Ph.D. in chemistry, academician Vagif Abbasov and congratulated him on his 65th anniversary. The rector said that Vagif Abbasov has played an important role in development of education sphere and petrochemical industry in Azerbaijan and emphasized that the scientist’s activities have been highly appreciated by the society and the government of the country. As Elmar Gasimov reminded, Vagif Abbasov has been bestowed with many awards and honors including an award pin of Advanced Worker of Education, a title of “Honored Teacher of Azerbaijan” and “Shohrat” Order (Order of Glory). BHOS rector wished Vagif Abbasov future success in his work and presented him a Congratulatory address.
Vagif Abbasov has made a significant contribution towards development of national science and education. He is an author of nearly 950 scientific works, 50 patents, 13 monographs, 20 textbooks and 18 study guides. Two hundred sixty seven articles and theses written by the Azerbaijani scientist were published abroad.