BANM-da YAP-ın 25 illiyinə həsr olunmuş debat turniri keçirilib
BANM-ın yeni kampusunda Yeni Azərbaycan Partiyası Gənclər Birliyinin (YAP GB) və Debat Vətəndaş Cəmiyyəti İctimai Birliyinin (DVC) birgə təşkilatçılığı ilə YAP-ın yaranmasının 25-ci ildönümünə həsr edilmiş Milli Debat Proqramı çərçivəsində “Debat turniri”nin final mərhələsi keçirilib.
Tədbirdə Milli Məclisin ictimai birliklər və dini qurumlar komitəsinin sədri, Yeni Azərbaycan Partiyası icra katibinin müavini Siyavuş Novruzov YAP-ın 25 illiyi münasibətilə onun bütün üzvlərini təbrik edib, daha sonra YAP-in yaranmasının tarixindən, onun fəaliyyət istiqamətlərindən və Azərbaycan gəncliyinə verdiyi töhfələrdən danışıb.
BANM-ın rektoru Elmar Qasımov da tədbirin bütün iştirakçılarını salamlayaraq onları BANM-ın yeni kampusunda görməyə şad olduğunu bildirib. Rektor YAP-a üzv olan gənclərin hər zaman ictimai-siyasi mühitdə formalaşdığını qeyd edərək, partiyanın müasir Azərbaycan gəncliyinin formalaşmasında və inkişafında əvəzsiz rolu olduğunu bildirib.
Daha sonra turnirin final mərhələsinə vəsiqə qazanmış Səbail və Yasamal rayonlarını təmsil edən komandalar arasında “Qarabağ MDB məkanında ən böyük münaqişə ocağıdır” mövzusunda debat keçirilib. Final mərhələsinin qaliblərinin mükafatlandırılması mərasimində isə debatda ən yaxşı iştirak edən 10 natiq və hakim təltif edilib.
DVC-nin birinci yerə layiq görülən natiqini isə BANM-ın rektoru Elmar Qasımov təbrik edərək sertifikat və medalla təltif edib.

Debate Tournament dedicated to the 25th anniversary of New Azerbaijan Party (NAP) held at Baku Higher Oil School
The finale phase of the “Debate Tournament” in the frames of National Debate Programme dedicated to the 25th anniversary of New Azerbaijan Party was jointly organized by Youth Union of New Azerbaijan Party and Public Union of Debate Civil Society at new campus of Baku Higher Oil School (BHOS). During the event chair of the committee of the national parliament on public unions and religious associations, deputy executive secretary of New Azerbaijan Party Mr. Siyavush Novruz congratulated all members of the party on the occasion of the anniversary. Then he briefed on the history of creation of the party, its activities and contributions it made to Azerbaijani youth.
BHOS rector Elmar Gasimov greeting participants of the event and said he was glad to see guests at BHOS new campus. Underlining the fact that young members of New Azerbaijan Party were always developing within social and political atmosphere BHOS rector stressed irreplaceable role of the party in formation and development of the contemporary youth of Azerbaijan.
Then there started debate on “Garabagh is the largest conflict within CIS” between the teams - qualifiers to the final phase of the tournament representing Sabail and Yasamal districts.
During the award ceremony of the final phase 10 best participants and the referee were granted the award. The speaker who took the first place was awarded the certificate and medal by BHOS rector Elmar Gasimov.