Bakı Ali Neft Məktəbinin komandası informatika üzrə Ümumrespublika Olimpiadasında
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) “BHOS2” adlı komandası “Ali məktəb tələbələri arasında informatika üzrə Ümumrespublika Olimpiadası”nın final mərhələsində dördüncü yerə sahib olub. Tədbir Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin, Heydər Əliyev Fondunun, Təhsil Nazirliyinin və AMEA-nın İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə keçirilib.
Olimpiadanın final mərhələsində respublika üzrə 16 ali təhsil müəssisəsinin 16 komandası iştirak edib. Olimpiadanın yekun nəticələrinə əsasən, Bakı Mühəndislik Universitetinin “BEU Programmers” komandası 1-ci, Bakı Dövlət Universitetinin “CtrlZ” komandası 2-ci, ADA Universitetinin “ADA U1” komandası 3-cü yerə layiq görülüb.
“BHOS2” komandasının tərkibində BANM-in “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisası üzrə təhsil alan 3-cü kurs tələbələri Elton İbrahimov, Ayaz Səmədli və Emin Hüseynli çıxış ediblər.
Qaliblər Dünya Telekommunikasiya və İnformasiya Cəmiyyəti Gününə həsr olunan tədbirdə sponsorlar tərəfindən təqdim edilən qiymətli hədiyyələr, habelə Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi tərəfindən Fəxri Fərman və Diplomlarla mükafatlandırılacaqlar.

Baku Higher Oil School students at Republican Olympiad in informatics
Team BHOS2 of Baku Higher Oil School (BHOS) took fourth place at the Republican Olympiad in informatics among university students. Dedicated to the World Telecommunication and Information Society Day, the Olympiad was jointly organized by the Ministry of Transport, Communications and High Technologies, Heydar Aliyev Foundation, Ministry of Education and Institute of Information Technologies of Azerbaijan National Academy of Sciences of Azerbaijan. The BHOS2 team included third-year year Process Automation Engineering students Elton Ibrahimov, Ayaz Samedli and Emin Huseynli.
The final stage of the Republican Olympiad in informatics gathered 16 teams of 16 higher educational institutions of Azerbaijan. The BEU Programmers team of Baku Engineering University took the first place, CtrlZ team of Baku State University took the 2nd place and ADA U1 team of ADA University took the 3rd place. The winners were presented with honorary certificates and diplomas from the Ministry of Transport, Communications and High Technologies as well as valuable prizes from Azerfon and BestComp Group companies.