BANM-in rektoru Elmar Qasımovun 31 dekabr - Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il münasibətilə təbriki
Hörmətli xanımlar və cənablar,
Sizi 31 dekabr Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il münasibətilə ürəkdən təbrik edirəm, hər birinizə cansağlığı, xoşbəxtlik, ailə səadəti arzulayıram.
Geridə qoyduğumuz 2016-cı il Bakı Ali Neft Məktəbi üçün çox önəmli və tarixi cəhətdən əlamətdar bir il oldu. 29 noyabr 2011-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin fərmanı ilə yaradılmış Ali Məktəbimizin 5 yaşını 2016-cı ildə qeyd etdik.
Qarşıdan gələn 2017-ci il Ali Məktəbin həyatında yeniliklər və yeni islahatların davamı olacaq. Əminəm ki, məhz 2017-ci ildə BANM-in yeni tikilmiş kampusu öz qapılarını Ali Məktəbimizin professor-müəllim heyəti, əməkdaşları və tələbələrinin üzünə açacaq. Məhz qarşıdan gələn 2017-ci ildə, növbəti tədris ilində BANM-in magistratura pilləsi üzrə proqramlarının təqdimatı olacaq. Beləliklə, 2017-ci tədris ilində Ali Məktəbimiz ilk məzunlarını yola salacaq. İlk magistr tələbələrimizi qəbul edəcəyik.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin gənclərin təhsilinə daim göstərdiyi diqqət və qayğı nəticəsində Azərbaycanın təhsil sisteminin dünya təhsil məkanına sürətli inteqrasiyası bizim qarşımızda yeni-yeni vəzifələr qoyur, cənab Prezidentin “Biz neft kapitalını insan kapitalına çevirməliyik” çağırışını dəstəkləmək bizim ümdə vəzifəmizdir və əminəm ki, biz bunun öhdəsindən layiqincə gələcəyik!
Sizi bir daha 31 dekabr Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il münasibətilə ürəkdən təbrik edirəm.

Congratulations from Rector of BHOS Elmar Gasimov on the World Azerbaijanis Solidarity Day on 31 December and New Year
Esteemed colleagues,
dear students!
I wholeheartedly congratulate you with the World Azerbaijanis Solidarity Day on 31 December and New Year and wish you strong health, prosperity and family happiness.
The departing 2016 year was very important, remarkable and historically significant for the Baku Higher Oil School. In 2016, we celebrated fifth anniversary of the Higher School established upon a decree of the President of the Azerbaijan Republic Ilham Aliyev dated by November 29, 2011.
In the incoming 2017 year, we will continue to enhance our development and carry out reforms at the Higher School. I believe that in 2017 the newly built new campus of BHOS will fling its doors open for the Higher School professors, teachers, staff members and students. Moreover, also in 2017 academic year, we will introduce Master degree program. Thus, in the new academic year of 2017, BHOS will see off our first graduates and will accept first Higher School’s Master students.
The President of the Azerbaijan Republic pays constant attention and provides continuous support to the issues of education in Azerbaijan, which have led to the rapid integration of the Azerbaijani educational system into world educational infrastructure. This sets new tasks for us. Our duty is to contribute to implementation of Mr. President’s call “To transfer oil capital into human capital”, and I am absolutely sure that we shall successfully manage to achieve this goal.
Once again, I congratulate you with the World Azerbaijanis Solidarity Day on 31 December and with the New Year. Happy holidays!