BANM-də Gəncənin Kəpəz tədris mərkəzinin abituriyentləri ilə görüş keçirilib
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Gəncənin "Kəpəz" tədris mərkəzinin abituriyentləri ilə görüş keçirilib. Görüşdə Mühəndislik fakültəsinin dekanı Zəfər Qurbanov, Tələbələrlə iş şöbəsinin rəisi Həbibə Sadıqlı, BANM-in İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəisi Zeynab Kazımova, tədris mərkəzinin müəllimləri və abituriyentləri iştirak ediblər.
Tədbirdən öncə abituriyentləri salamlayan BANM-in Tələbələrlə iş şöbəsinin rəisi Həbibə Sadıqlı Ali Məktəbin tədris auditoriyaları, laboratoriyaları, yeni kampusunun maketi ilə onları yaxından tanış edib.  O bu tədris ili üzrə 17 Prezident təqaüdçüsünün BANM-i seçdiyini və abituriyent ərizələrində ixtisasların birinci yerdə rastgəlmə tezliyinə görə də BANM üzrə göstəricinin yüksək 81,39% olduğunu deyib. O bu sadalananların BANM-in abituriyentlər üçün ən cəlbedici və nüfuzlu ali təhsil müəssisəsi olmasının sübutu olduğunu vurğulayıb və abituriyentlərə gələcəkdə burada təhsil almağı tövsiyə edib.
Tədbiri açan BANM-in İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəisi Zeynab Kazımova abituriyentlərə BANM haqqında məlumat verərək təqdimatla çıxış edib. Zeynab Kazımova BANM-in yaranma tarixi, fəaliyyət istiqamətləri, yeni kampusu, statistik göstəriciləri, BANM-in ixtisasları üzrə minimal keçid balları, Ali Məktəbin beynəlxalq əlaqələri, o cümlədən əməkdaşlıq etdiyi xarici şirkətlər və ali təhsil müəssisələri, tədris proqramları, daxili qaydaları, yerli və transmilli şirkətlərdə təşkil olunan təcrübələr, seminarlar və Ali Məktəbin  fəaliyyətinin digər istiqamətləri haqqında geniş məlumat verib. O, həmçinin BANM-in rəsmi saytı, sosial şəbəkələrdə təmsil olunması ilə bağlı danışıb. Ali Məktəbdə tələbələrə rəhbərlik tərəfindən yaradılan yüksək şərait və sağlam mühitdən söz açıb. Zeynab Kazımova SOCAR-ın müəssisələrində və Bakıda fəaliyyət göstərən transmilli şirkətlərdə tələbələrin gələcəkdə öz karyeralarını qurmaq üçün Ali Məktəbin rəhbərliyi tərəfindən aparılan işlərə diqqət çəkib.
Mühəndislik fakültəsinin dekanı Zəfər Qurbanov BANM-də mütəxəssis hazırlığının Böyük Britaniyanın Heriot-Vatt Universitetinin tədris proqramları əsasında həyata keçirildiyini, biliklərin qiymətləndirilməsində şəffaflığın və obyektivliyin təmin edildiyini bildirib. O, abituriyentlərə Ali Məktəbi seçməyi və burada təhsil almağı tövsiyə edib.
Görüş çərçivəsində abituriyentləri maraqlandıran bütün suallar cavablandırılıb.
Sonda görüşdə iştirak edən müəllimlər və abituriyentlər təqdimatdan məmnunluqlarını bildirib və belə səmərəli görüşün təşkilinə görə BANM-in rəhbərliyinə təşəkkür ediblər.

BHOS welcomes prospective students of Kapaz education center of Ganja
The meeting with the prospective students of ‘Kapaz’ education center of Ganja was held at BHOS. Head of BHOS engineering faculty Zafar Gurbanov, head of the department on students’ affairs Habiba Sadigli, head of public relations department Zeynab Kazimova joined the meeting.
Welcoming the guests head of BHOS students’ affairs department Habiba Sadigli showed them lecturing halls, laboratories, the model of new campus. She noticed that 17 winners of the Presidential scholarship selected BHOS underlining that with 81,39% BHOS maintained the leading position in terms of specialization selection by the prospective students. With these facts mentioned she proved that BHOS was the most attractive and prestigious higher educational institution and advised them to select it in future.
Opening the meeting head of BHOS public relations department Zeynab Kazimova made presentation informing the prospective students about BHOS. She mainly informed them about BHOS foundation history, activity directions, new campus, statistic information, minimum entrance points necessary to be admitted to BHOS, BHOS international relations, foreign companies and higher schools- BHOS partners, educational programmes, internal regulations, internship organized in local and transnational companies, organized workshops and other directions of BHOS activities. She also talked about BHOS official website and BHOS representation on social nets. Zeynab Kazimova pointed out that BHOS management offered excellent opportunities for students. Mrs. Kazimova drew attention of the guests to the works carried out by BHOS management at SOCAR structures and transnational companies functioning in Baku in order to ensure BHOS students’ future career.
Head of BHOS engineering faculty Zafar Gurbanov said that specialists’ training at BHOS was realized in line with the educational programme of Heriot Watt University, UK, emphasizing the transparency and objectivity in assessment of knowledge were ensured at BHOS. In turn he also advised prospective students to select BHOS. The meeting proceeded with question and answer session.
In conclusion teachers and prospective students said they were pleased to attend such a useful meeting and thanked BHOS management for its organization.