BANM ilə Malayziyanın PETRONAS Texnoloji Universiteti arasında əməkdaşlıq yaradılır.
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov Malayziyanın Azərbaycan Respublikasındakı səfirliyi və Petronas Texnoloji Universitetinin (PTU) nümayəndə heyəti ilə akademik əməkdaşlığın qurulması istiqamətində müzakirələr aparıb.
Görüşdə Malayziya səfirliyinin ikinci katibi xanım Nurul Ain Məhəmməd Fadhil, PTU-nun Magistratura və tədqiqat üzrə dekanı cənab Fadzil Həsən, PTU-nun Öyrənmə strategiyası və biznesin inkişafı üzrə meneceri cənab Məhəmməd Əzfər Bin Məhəmməd və PTU-nun Biznesin inkişafı və akademik planlaşdırması üzrə Baş icraçı direktoru cənab Mohd Faizal Bin Bidin iştirak ediblər.
PTU Malayziyanın neft və qaz sahəsində transmilli korporasiyası olan PETRONAS şirkətinə məxsus özəl tədqiqat universitetidir. 2023-cü ildə universitet “Times Higher Education World University Rankings”-ə görə Malayziyanın ən yaxşı universiteti kimi qiymətləndirilib.

BHOS and PETRONAS Technological University in Malaysia establish cooperation.
Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR Elmar Gasimov met with a delegation consisting of representatives of the Embassy of Malaysia in the Republic of Azerbaijan and PETRONAS Technological University (PTU).
The meeting discussed issues of establishing academic cooperation.
The meeting was attended by Second Secretary of Malaysian Embassy Ms. Nurul Ain Mahammad Fadhil, Dean for Graduate Studies and Research of PTU Mr. Fadzil Hasan, Manager for Learning Strategy and Business Development of PTU Mr. Mahammad Azfar Bin Mahammad and Chief Executive Officer for Business Development and Academic Planning of PTU Mr. Mohd Faizal Bin Bidin.
PTU is a private research university owned by PETRONAS, a Malaysian transnational oil and gas corporation. In 2023, the university was ranked as the best university in Malaysia by the Times Higher Education World University Rankings.