BANM-da “Sabahın alimləri” XIV Respublika layihə müsabiqəsinin açılış mərasimi keçirilib
Bakı Ali Neft Məktəbində “Sabahın Alimləri” XIV Respublika layihə müsabiqəsinin açılış mərasimi keçirilib.
Açılış mərasimində elm və təhsil nazirinin müavini Firudin Qurbanov, Təhsil İnstitutunun direktor müavini, layihə direktoru Fuad Qarayev, Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov, Millət vəkili Ceyhun Məmmədov, eləcə də “Sabahın alimləri” XIII Respublika müsabiqəsinin qızıl medal mükafatçısı İbrahim Allahverdiyev iştirak və çıxış ediblər.
Müsabiqənin şagirdlərə öz potensiallarını göstərmək və yeni perspektivlər yaratmaq üçün əvəzolunmaz imkan təqdim etdiyini vurğulayıblar. Sonra qonaqlar finalçıların layihələri ilə tanış olublar.
Qeyd edək ki, müsabiqə Elm və Təhsil Nazirliyi və Təhsil İnstitutunun təşkilatçılığı, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası (AMEA), Heydər Əliyev Mərkəzi və Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin tərəfdaşlığı və Bakı Ali Neft Məktəbinin ev sahibliyi ilə keçirilir.
Müsabiqədə növbəti iki gün ərzində şagirdlərin doqquz istiqamət üzrə elmi-tədqiqat layihələri dəyərləndiriləcək.

BHOS hosts opening ceremony of XIV Republican Project Contest ‘Scientists of Tomorrow’
The opening ceremony of the XIV Republican Project Contest "Scientists of Tomorrow" was held at Baku Higher Oil School.
The ceremony was attended by Deputy Minister of Science and Education Firudin Gurbanov, Deputy Director of the Institute of Education, Project Director Fuad Garayev, Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov, MP Jeyhun Mammadov, the winner of the gold medal of the XIII Republican Contest "Scientists of Tomorrow" Ibrahim Allahverdiyev. Speaking at the event, they emphasized that the contest provided an invaluable opportunity for students to showcase their potential and create new perspectives.
Then the guests got acquainted with the projects of the finalists.
The contest, hosted by Baku Higher Oil School, was organized by the Ministry of Science and Education and the Institute of Education, in partnership with the Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS), the Heydar Aliyev Center and Azerbaijan Education Workers Free Trade Union Republican Committee.
During the next two days of the contest, the school students' research projects will be evaluated in nine directions.
The school students selected from among the winners will represent our country at the exhibition to be held in the United States.