BANM Energy4me Proqramı vasitəsilə gələcək mühəndisləri ruhlandırır
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) “SPE BHOS Student Chapter” (BANM Neft Mühəndisləri Cəmiyyəti) tərəfindən həyata keçirilən “Energy4me” proqramı vasitəsilə müsbət təsir göstərir. Bu yaxınlarda komanda ali təhsil və karyera imkanları haqqında fikirlərini bölüşərək gələcək nəsil mühəndisləri ruhlandırmaq üçün Fizika, Riyaziyyat və İnformatika Liseyi və Kaspi Liseyi kimi orta məktəblərdə olub.
Tələbələri səmimi qarşılayan Energy4me komandası onlara bu münasibətlə xüsusi hədiyyələr təqdim edib. Seanslar interaktiv olub və tələbələr BANM-in həyatı, təklif olunan müxtəlif ixtisaslar və BANM təhsili ilə bağlı mövcud imkanlar haqqında məlumat əldə ediblər. Komanda ali təhsilin dəyərini vurğuladı və tələbələrə fərdi maraqlara əsaslanaraq düzgün akademik yolun seçilməsi ilə bağlı məsləhətlər verib.
Diqqət çəkən məqamlardan biri tələbələrin universitet həyatı, karyera perspektivləri və BANM-dəki kurslar haqqında suallar verərək fəal iştirak etdiyi canlı sual-cavab sessiyası oldu. BANM nümayəndələri tələbələrin gələcək seçimləri ilə bağlı faydalı cavablar verdilər. Proqram həmçinin tələbələri SPE icması ilə tanış edib, onların seçdikləri universitetdən asılı olmayaraq mövcud resurslar və dəstək haqqında məlumatlı olmasını təmin edib.
Energy4me proqramın içra olunması nəticəsində orta məktəb şagirdlər arasında mühəndislik və əlaqəli sahələrə dair güclü maraq və həvəs yaranıb. BANM və yerli ictimaiyyət arasında əlaqələr qurmaq və Azərbaycan gəncləri arasında təhsilin inkişafına kömək etmək üçün daha çox səfərlər planlaşdırılır.

Baku Higher Oil School (BHOS) is making a positive impact through its Energy4me program, run by the SPE BHOS Student Chapter. Recently, the team visited high schools like the Physics, Math, and Informatics Lyceum and Kaspi Lyceum to inspire the next generation of engineers by sharing insights about higher education and career opportunities.
Students received a warm welcome from the Energy4me team, along with special gifts to mark the occasion. The sessions were interactive, and students showed great interest in learning about life at BHOS, the different majors offered, and the opportunities available with a BHOS education. The team emphasized the value of pursuing higher education and provided tailored advice on choosing the right academic path based on individual interests.
One of the highlights was a lively Q&A session, where students engaged actively, asking questions about university life, career prospects, and the courses at BHOS. The BHOS representatives provided helpful answers, enhancing the students’ understanding of their future options. The program also introduced students to the SPE community, ensuring they know about the resources and support available, regardless of the university they choose.
The strong interest and enthusiasm from the high school students show the success of the Energy4me program in encouraging young people to explore engineering and related fields. More visits are planned as BHOS continues to build connections with the local community and promote educational growth among Azerbaijan’s youth.