Bakı Ali Neft Məktəbi ilə Daşkənd Kimya Texnologiya İnstitutu arasında əməkdaşlıq müzakirə olunub
Özbəkistanın Daşkənd Kimya Texnologiya İnstitutunun rektoru Botir Usmonovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) olub.
Rektor Elmar Qasımov qonaqlara Bakı Ali Neft Məktəbi haqqında ətraflı məlumat verib. Bildirib ki, rəhbərlik etdiyi Ali Məktəblə Özbəkistanın Daşkənd Kimya Texnologiya İnstitutu arasında münasibətlər yüksək səviyyədədir və bu görüş münasibətlərin inkişafı üçün növbəti uğurlu addımdır.
Bakı Ali Neft Məktəbində yaradılan şəraiti yüksək qiymətləndirən Daşkənd Kimya Texnologiya İnstitutunun rektoru Botir Usmonov buradakı təcrübədən yararlanmaq istədiklərini qeyd edib. Rektor həmçinin mayda Özbəkistanda keçirilən Hakatona BANM-in tələbə və əməkdaşlarını dəvət edib.
Görüşdə magistratura səviyyəsində ikili diplom proqramının həyata keçirilməsi, tələbə mübadiləsinin aparılması, həmçinin yay məktəblərinin təşkil edilməsi ilə bağlı əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.

An Uzbek delegation headed by Rector of Tashkent Institute of Chemical Technology Prof. Botir Usmonov has visited the Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS).
During the tour of the university campus, BHOS Rector Elmar Gasimov provided the guests with detailed information about Baku Higher Oil School. The rector noted that “Baku Higher Oil School and the Tashkent Institute of Chemical Technology are closely cooperating with each other, and this meeting is another successful step in this direction.”
In his turn, Rector of Tashkent Institute of Chemical Technology Prof. Botir Usmonov thanked Elmar Gasimov for the warm welcome. He highly appreciated the conditions created at Baku Higher Oil School. Botir Usmonov emphasized that “the Tashkent Institute of Chemical Technology should profit from Baku Higher Oil School’s experience.” The rector also invited BHOS students and employees to participate in the hackathon to be held in Uzbekistan in May this year.
At the meeting, the sides discussed opportunities for cooperation in such areas as the implementation of the Dual Diploma Master Program, the realization of student exchange programs, and the organization of summer schools.