Bakı Ali Neft Məktəbində SOCAR-ın Gənc İstedadlar Proqramının təqdimatı olub
Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri üçün SOCAR-ın Gənc İstedadlar Proqramı barədə təqdimat keçirilib.
Təqdimat mərasimində rektor Elmar Qasımov bildirib ki, SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəfin təşəbbüsü ilə həyata keçirilən Gənc İstedadlar Proqramı yeni səriştə və bacarıqların əldə olunması üçün əvəzsiz platformadır və proqramdan yararlanan tələbələr arasında Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri də olub. Rektor tələbələrin bu Proqrama böyük maraq göstərdiklərini, Proqramı uğurla başa vuran tələbələrin SOCAR-ın müəssisələrində əmək fəaliyyətinə başladıqlarını xatırladıb. O, bu il də Proqrama müraciət edərək SOCAR-ın təqdim etdiyi bu imkandan yararlanmaq istəyən tələbələrin sayının çox olacağına əminliyini bildirib.
SOCAR-ın Baş ofisində İnsan resursları departamentinin işəqəbul şöbəsinin rəisi Cavid Umbayev, şöbə rəisinin müavini Həmid İsrafilov və aparıcı mütəxəssis Aygün Qəniyeva təqdimatda iştirak edən IV və V kurs tələbələrinə Proqram barədə geniş məlumat verib, seçim prosesindən danışıb, tələbələrin suallarını cavablandırıblar.
Bakı Ali Neft Məktəbinin Kimya mühəndisliyi ixtisasının builki məzunu, hazırda BANM-də magistratura təhsili alan və SOCAR-ın STAR neft emalı zavodunda işə qəbul olan Fərid Hüseynli və “SOCAR Downstream”də çalışan BANM-in ötənilki məzunu Çiçək Bayramova Gənc İstedadlar Proqramının üstünlüklərindən danışıb, onlara bu imkandan yararlanmağı tövsiyə ediblər.

A presentation on SOCAR's Young Talents Program has been held for the students of Baku Higher Oil School (BHOS).
At the presentation ceremony, BHOS Rector Elmar Gasimov said that the Young Talents Program initiated by SOCAR President Rovshan Najaf is an invaluable platform for acquiring new competences and skills, and students of Baku Higher Oil School are among those who benefit from this program.
“Students show great interest in this program, and those who successfully completed the program began working in SOCAR's enterprises. I am confident that this year, like in previous years, a large number of students will apply to this program.”
Head of the Recruitment Section of the Human Resources Department of SOCAR Javid Umbayev, Deputy Head of the Recruitment Section of the Human Resources Department of SOCAR Hamid Israfilov and Lead Specialist at the Recruitment Section of the Human Resources Department of SOCAR Aygun Ganiyeva gave extensive information about the Young Talents Program to IV and V year students who attended the presentation. The HR experts also informed the students about the selection process and answered their questions.
Farid Huseynli, a graduate of the Chemical Engineering Department of Baku Higher Oil School, who is currently pursuing a master's degree at BHOS and working at the STAR Oil Refinery of SOCAR, and Chichak Bayramova, last year's graduate of Baku Higher Oil School and employee of   SOCAR Downstream, spoke about the advantages of the Young Talents Program. They advised the students to take advantage of this opportunity.