Elmar Qasımov DAAD yay məktəbinin iştirakçıları ilə görüşüb
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov Ali Məktəbdə “Neft hasil edən ölkələrdə enerji keçidi” mövzusunda Alman Akademik Mübadilə Xidmətinin (DAAD) maliyyəsi ilə həyata keçirilən beynəlxalq yay məktəbinin iştirakçıları ilə görüşüb.
Rektor onların hər biri ilə tanış olaraq Ali Məktəbdə 3-cü dəfə həyata keçirilən bu layihənin əhəmiyyətindən danışıb və uğurla icra olunduğunu bildirib. O, bu proqramın Almaniyanın müxtəlif nüfuzlu universitetlərində təhsil alan 16 tələbə üçün də faydalı olduğuna inandığını vurğulayıb. Elmar Qasımov Bakı Ali Neft Məktəbi, burada tədris olunan proqramlar və enerji keçidi sahəsində planlar barədə də məlumat verib.
Tələbələr Azərbaycan haqqında təəssüratlarını bölüşüb, proqramın onlara faydalı biliklər qazandırmaqla yanaşı, buradakı mədəniyyətlə tanış olmaq imkanı yaratdığını bildirib və Bakı Ali Neft Məktəbini, buradakı şəraiti çox bəyəndiklərini qeyd ediblər.

Elmar Gasimov meets with participants of DAAD Summer Schoo
Rector of Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS) Elmar Gasimov has met with the participants of the International Summer School Project on “Energy Transition in Oil-Producing Countries", implemented at BHOS with financial support from the German Academic Exchange Service (DAAD).
The rector personally met with each of the students and talked about the importance of this project, which had been successfully implemented for the 3rd time at the university. He emphasized that 16 students studying at various prestigious universities in Germany were also benefiting from this program.  Elmar Gasimov informed the gathering about Baku Higher Oil School, its educational programs and its energy transition plans.
Then, the students shared their impressions of Azerbaijan. They said that the program not only provided them with useful knowledge, but also gave them the opportunity to familiarize themselves with the local culture.  The studiers stressed that they very much liked Baku Higher Oil School and the conditions created at this university.