Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri beynəlxalq tədbirdə könüllü olublar
Bakıda keçirilən İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) Turizm Nazirlərinin 11-ci konfransında Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbələri könüllü olublar.
BANM-in Biznesin idarə edilməsi ixtisasının tələbələri Həmid Həşimzadə, Elturan Eyvazov və Murad Əliyev konfrans iştirakçılarına yüksək səviyyədə xidmət edən qrupun tərkibində fəaliyyət göstəriblər.
Tələbələr qonaqların hava limanında qarşılanması, otellərə yerləşdirilməsi, konfrans zallarının ümumi hazırlığı və bu günlər ərzində qonaqlara xarici dillərdə tərcümədə kömək edib və onların suallarını cavablandırıblar.
Azərbaycan Dövlət Turizm Agentliyinin təşkilatçılığı ilə Bakıda keçirilən İslam Əməkdaşlığı Təşkilatının Turizm Nazirlərinin 11-ci konfransında təşkilatın Baş katibi Hissein Brahim Taha, təşkilata üzv dövlətlərin turizm nazirləri və nazir müavinləri, səfirlər, İƏT-in 7 alt institutu olan beynəlxalq təşkilatların təmsilçiləri, dövlət rəsmiləri və ekspertlər daxil olmaqla 39 ölkədən 160-dan artıq nümayəndə iştirak edib.

BHOS students volunteer at international event
Students of Baku Higher Oil School (BHOS) have volunteered at the 11th Conference of Tourism Ministers of the Organization of Islamic Cooperation (OIS) held in Baku.
Hamid Hashimzade, Elturan Eyvazov and Murad Aliyev, BHOS students majoring in Business Administration, worked as part of the group providing high quality service to the conference participants. The students helped pick up guests at the airport, accommodate them in hotels, and prepare conference rooms. They also provided translations services to foreign guests.
More than 160 representatives from 39 countries, including the Secretary General of the OIC, Hissein Ibrahim Taha, tourism ministers and deputy ministers of the member states, ambassadors, representatives of the international organizations that are 7 sub-institutes of the OIC, government officials and experts, took part in the conference, which was organized by the State Tourism Agency of the Republic of Azerbaijan.